Ottawu čeká souboj o trofej s vítězem duelu Detroit - Anaheim. Finálová série Západní konference je po čtyřech utkáních nerozhodná 2:2.

Ottawa vyhrála tři úvodní zápasy, ve středu však na svém ledě prohrála 2:3 a promarnila možnost sérii ukončit. Dnes sice hosté po Hechtově gólu také prohrávali, na konci druhé třetiny jim však stačily necelé čtyři minuty na otočení skóre: trefili se Heatley a Spezza.

V polovině třetího dějství pak vyrovnal v přesilovce Afinogenov, ale v prodloužení dokázal buffalský brankář Miller odolávat jen necelých deset minut.

Pak si to mezi tři domácí hokejisty neohroženě namířil Alfredsson a přesnou střelou zápěstím rozhodl o vyřazení nejlepšího celku základní části. Čeští hokejisté Jaroslav Špaček a Aleš Kotalík si tak o pohár nezahrají, dres Ottawy žádný Čech neobléká.

Výsledek - semifinále play off NHL:
Východní konference - 5. zápas:
Buffalo - Ottawa 2:3 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 25. Hecht, 51. Afinogenov - 36. Heatley, 40. Spezza, 70. Alfredsson. Střely na branku: 29:25. Diváci: 18.690. Konečný stav série: 1:4.