Anaheim vyhrál sérii 4:2 na zápasy.VeStanley Cupu tak končíposlední čeští zástupci v soutěži:Dominik Hašek, Robert Lang a Jiří Hudler.

Ve finále se Kačeři z Anaheimu utkají s Ottawou, pro níž to bude historicky první finálová účast.

Domácí hokejisté šli od začátku zápasu za vítězstvím. Po dvou třetinách už vedli 3:0..

Na jejich brankáře Jeana-Sebastiena Giguera dokázal vyzrát až v 44. minutě Henrik Zetterberg, vzápětí však vrátil domácím tříbrankový náskok Samuel Pahlsson. Utkání ještě zdramatizoval dvěma góly Pavel Dacjuk, ale těsné vedení Anaheim v napínavé koncovce uhájil.

Podrobnosti připravujeme.

Výsledek semifinále play off NHL:
Západní konference - 6. zápas:
Anaheim - Detroit 4:3 (1:0, 2:0, 1:3)
Branky:
4. R. Niedermayer, 30. Perry, 39. Getzlaf, 46. Pahlsson - 51. a 57. Dacjuk, 44. Zetterberg. Střely na branku: 29:29. Diváci: 17.380. Konečný stav série: 4:2.