Za domácí skóroval už v 8. minutě Malát a Slavia kontrolovala hru. Jihočeši si s rozehranějšíma na domácím ledě více motivovanějším soupeřemnevěděli rady a Svoboda ve slávistické brance příliš práce neměl.

V 8. minutě druhé třetině po pěkné kombinaci zvyšoval na 2:0 Beránek. Budějovickým hráčům chyběla přesnost a před branku domácích se prakticky nedostávali. Úspěšnější nebyli ani v přesilovkách - v té, která následovala po druhém gólu, si vytvořila gólovou šanci Slavia, zatímco hosté se nedostali ani ke střele.

V brance Českých Budějovic se po půlce zápasu objevil místo Martina AltrichtraRoman Turek a hnedmusel zasahovat proti několikapovedeným akcím domácích. Na začátku třetí třetiny už ale Turek kapituloval. Na3:0 pro Slavii zvyšoval Tomáš Micka a vypadalo to, že zápas už se dohraje plně v režii domácích.

Ale ve 46. minutě se v oslabení dostal v útočném pásmu k puku budějovickýMertl a střelou mezi betony překvapil Taskinena, který nastoupil místo Svobody. Hosté trochu ožili a sedm minut před koncem dal šťastný kontaktní gól Hudec. Jenže v závěru si Budějovičtí nedokázali vytvořit potřebný tlak ani v přesilovce a zaslouženě prohráli 2:3.

Výsledek:
HC Slavia Praha - HC Mountfield České Budějovice 3:2
Branky a nahrávky: 8. Malát (Drtina), 28. Beránek (Kolařík), 42. Micka (Rataj) - 46. Mertl (Veselý), 53. Hudec (Brabenec, Gregořek). Vyloučení: 6:9 navíc Vak (Budějovice)10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1.
Slavia Praha: Svoboda (Taskinen) - Sloboda, Žižka, Kolařík, Jebavý, Vašíček, Hlavačka, Drtina, Kolařík, Němeček - Hruška, Beránek(C), Vondrka - Malát, Micka, Rataj - Bednář, Červenka, Tomica - Sklenář, Růžička, Doležal.
České Budějovice: Altrichter (od 32. Turek) - Gřegořek, Toman, Sičák, Vydarený, Mucha, Bolf, Novák, Frolo - Hudec, Hübl, Hřebejk, Sailer(C), Brabenec, Mertl, Ferebauer, Gulaš, Květoň, Veselý, Vak, Šimánek.