Přikryl pomohl Ústeckým Lvům k senzačnímu postupu mezi českou hokejovou elitu a v dresu extraligového nováčka bude v rámci hostování působit i letos.

V přípravných zápasech se Severočechům zatím výsledkově příliš nedařilo, ale v Tipsport Cupuzazářili právě na ledě Sparty. Ústí nad Labem zdolalo obhájce titulu 2:1 a velkou zásluhu na překvapivém vítězství měl právě muž, který na lavičce Sparty strávil hodně času - Petr Přikryl.

Nováček z Ústí zeštíhluje kádr, odešel i Kudrna
Tým musí opustit služebně nejstarší hráč v poli

Vítězství nad bývalým mateřským klubem brankáře potěšilo, ale přeceňovat ho nechtěl. "Kluci předvedli výborný výkon, hráli přede mnou zodpovědně. Porazili jsme Spartu, ale nemůžeme z toho žít v euforii," řekl po utkání klubovým stránkám. "Pořád je to jen příprava, pro nás bude důležitá až sezona," dodal devětadvacetiletý gólman.

Petr Přikryl nastoupil proti bývalým spoluhráčům, ale žádné velké popichování prý neprobíhalo. Brankář Ústí naopak chválil své kamarády, kterým dovolil jen jednou skórovat. Vychytal i Jiřího Zelenku.

"Dělal mi problémy. Jirku znám strašně dlouho, takže jsem myslel, že bude střílet na lapačku. Puk mu ale sklouzl a on to dával po zemi. Jirka hrál v tomhle zápase parádně," všímal si výkonu útočníka, který se po návratu z Plzně pere o místo v sestavě Sparty.

Melichárek se na Spartě chytí, věří Přikryl

To Přikrylův bývalý spoluhráč z Trenčína, Tibor Melichárek, se příliš neprosazoval. "Tibis nehrál špatně, ale spíše na mě střílela první lajna Sparty. Tiborovy chvíle ve Spartě ještě přijdou, je to kompletní hráč, výborný bruslař. Myslím si, že se v Holešovicích chytí," věří brankář Severočechů.

Ústečtí Lvi před výhrou na Spartě v přípravě zdolali jen Most a remizovali s Hradcem Králové, čtyřikrát odešli poraženi. I přes to je Petr Přikryl s přípravou spokojený. "Zatím nám to docela klape, hrajeme vcelku vyrovnané zápasy. O našich nevýhrách však hodně rozhodují naše vyloučení. Nemůžeme ale hledat chyby v rozhodčích. Občas totiž nebruslíme a z toho pramení ty fauly," míní brankář.

Přikryla čeká první extraligová sezona v roli jedničky, strach z nového postavení ale nemá. "Nervózní nejsem. Cítím velkou důvěru klubu, tak doufám, že jí splatím," věří devětadvacetiletý brankář.