Ve středu už proto v centru Las Vegas začala stavba dvacetitisícové arény. Ta by podle investorů měla v roce 2010 hostit minimálně jednu z vrcholných amerických ligových soutěží - NBA či NHL.

"Rok 2010 je ideální pro příchod jedné nebo obou soutěží do Las Vegas," prohlásil prezident a výkonný ředitel společnosti AEG Timothy Leiweke. Aréna za 500 milionů dolarů bude stát přímo v centru Las Vegas, mezi hotelovými komplexy a kasiny Bally a Paris, které patří rovněž hazardnímu gigantu Harrah's.

"Je to ideální poloha pro takovou arénu," říká Leiweke. "Z centra je místo dostupné pěšky a je tak pohodlně dostupné pro všech 40 milionů návštěvníků Las Vegas ročně," pochvaluje si šéf marketingové agentury AEG, která vlastní fotbalové LA Galaxy a zastupuje třeba i Celine Dion.

Příchod klubů do Las Vegas není jistý

Ale jestli se vlastníkům podaří do sázkařského ráje jednu ze sledovaných soutěží opravdu dostat, jisté není. Investoři tvrdí, že stavbu konzultovali s možnými majiteli klubů, představitelé obou profesionálních lig zatím ale žádné změny nechystají.

"Nová aréna určitě Las Vegas ve snahách získat licenci může pomoci, ale k otázce rozšíření NHL do Las Vegas zatím nic nového sdělit nemůžu," cituje server nhl.com jednoho z členů vrcholového vedení NHL Billa Dalyho.

To basketbalová NBA už dokonce vytvořila i výbor, který možnost hrát v Las Vegas zkoumal. Profesionální basketbalová liga hledá cesty jak ven z problémů, které přinesl skandál se sázejícím rozhodčím a propagace v Las Vegas může být jednou z nich. V Las Vegas sehrálo i letošní utkání hvězd NBA.

Ale komisionář soutěže David Stern prohlásil, že NBA se do centra hazardu nevrátí, dokud nebude stát nová aréna. Ta už začala růst, podaří se investorům ambiciozní plán s kluby NHL a NBA opravdu naplnit?