Spolupráce s novým hlavním partnerem, společností Benzina,má podle generálního manažera Litvínova Václava Hořejšího nastartovat novou éru v dějinách klubu.

Provozovatel sítě čerpacích stanic je dceřinou firmou holdingu Unipetrol, stejně jako předchozí generální partner Chemopetrol.

"Litvínov dal českému hokeji tolik, že jsme se rozhodli mu to vrátit. Proto mu dáváme to nejcennější, co máme, značku Benzina," prohlásil na tiskové konferenci člen představenstva Unipetrolu Martin Durčák.

Podle Durčáka je připravena několikaletá strategie, která má vrátit tradiční hokejové město opět na výsluní. "Chceme se vrátit ke kořenům, chceme pomoci k tomu, aby v Litvínově dorůstala nová zlatá generace českého hokeje," uvedl člen představenstva chemického gigantu s tím, že nový hlavní sponzor chce klást veliký důraz právě i na mládežnický hokej.

"Není tak složité udělat výsledek s nakoupenými hráči, kteří po sezoně odejdou. My chceme dát možnost juniorům, aby se uplatnili v domovském klubu," deklaroval Durčák.

Všechno pro play off

Následující sezona má být pro oba partnery stabilizační. "Je potřeba všechno nastavit tak, jak to bude fungovat v dalších letech," míní manažer Hořejší. Nejvýraznější změnou v rozpočtu, jehož výši klub nezveřejnil, má být motivační složka pro hráče.

Ta je orientovaná hlavně na postup do play off. Prémie v případě účasti ve vyřazovacích bojích stoupnou hráčům o 50 procent. Základní výše rozpočtu ale podle Durčáka určitě není nižší než v minulých letech.

Právě postup do play off v minulé sezoně hokejistům Litvínova utekl v posledním zápase základní části. "Loni jsem před sezonou prohlásil, že budeme bojovat o titul. Pak jsme se nedostali do play off a bylo to pro nás obrovské zklamání," prohlásil Jiří Šlégr.

"Letos budeme skromnější, nesmíme urazit hokejového boha. Chceme do play off a uděláme pro to všechno," dodal jeden z nejzkušenějších hráčů v týmu, který vidí v novém generálním partnerovi velkou perspektivu.

"Hráči pro postup do vyřazovacích bojů udělají maximum. Pod to se podepíšu," přidal se v bojovném duchu také kapitán a sportovní manažer Litvínova Robert Reichel.

Litvínov nechce posily do třetí řady

Litvínov už podle generálního manažera Václava Hořejšího před sezonou neplánuje žádné nové posily. "Posílili jsme tam, kde nás to nejvíc tlačilo," poznamenal Hořejší k příchodům Jaroslava Komy, Vladimíra Machuldy, Petra Fraňka a Zdeňka Bahenského.

Teď je prý na řadě spíše zeštíhlování kádru, někteří hráči budou muset odejít na hostování či si hledat jiné angažmá.

Nové jméno Litvínovští možná budou hledat, ale podle Hořejší třeba až v listopadu. "Vždy se objeví hráči, kterým nevyšlo angažmá v evropských klubech. Chtěli bychom počkat na nějakého top hráče, nepotřebujeme posilu do třetí, čtvrté řady," míní litvínovský manažer.

Než se takový hráč objeví, chtějí v Litvínově zkonsolidovat finanční situaci, aby byli v danou chvíli konkurenceschopní.