Pak se tam vraceli každý rok - během zhruba deseti dnů zhlédnou sedm zápasů, nejen NHL, ale i nižší AHL či juniorské soutěže, podívají se na Niagarské vodopády, zajdou na Newyorskou filharmonii.

Na konci léta ale budou moci London Hockey Nuts zůstat doma - NHL konečně přijede za nimi. Obhájce Stanley Cupu Anaheim sehraje v Londýně 29. a 30. září dva zápasy nové sezony s Los Angeles Kings.

Ale hokejový nadšenec de Mosquita nepřispěl ke splnění svého snu jen tím, že začal vozit lidi na hokej do Ameriky. Do hokeje se zamiloval hned po válce, když v roce 1946 viděl první zápas.

Po devíti letech se stal hokejovým rozhodčím a mezi tím už začal na BBC připravovat sportovní rozhlasovou show - o čem jiném než o hokeji. De Mosquita může být tím mužem, který Londýňany přitáhl k hokeji.

Jeho pořady o historii hokeje, o jeho rozvoji ve Velké Británii i jeho vlastní cesta k této hře, byly na Ostrovech zdaleka prvními hokejovými vlaštovkami. Až o dvě tři desetiletí později se začal hokej objevovat v televizi, nemluvě o satelitních přenosech z NHL.

"Úžasné na 'London Ice Hockey Nuts' je to, že naši členové zahrnují snad úplně všechny věkové či společenské kategorie," říká na nhl.com de Mosquita. "Máme lidi, kterým je kolem 15 let, i všemožné profese, od dělníků po byznysmeny. Co řeknete, to máme," dokazuje nadšený popularizátor, že hokej nemá žádné hranice.

Soutěžní zápas NHL se bude v Evropě hrát vůbecpoprvé, ačkoliv samotný Stanley Cup pochází právě z Anglie. Stejně jako muž, který ho v roce 1892 kanadským mužstvům poskytl - Sir Frederick Arthur Stanley.