Do nové reprezentační sezony vstoupili aktivněji čeští hokejisté a už ve 4. minutě mohl skórovat Netík, ale puk za záda německého gólmana Müllera nedostal. To se povedlo o dvě minuty později Skuhravému, ale gól nemohl platit, protože po zákroku Müllera proti samostatnému nájezdu Tenkráta byla posunutá branka.

První reprezentační duel této sezony byl ve znamení častého vylučování - český rozhodčí Minář se zaměřil hlavně na fauly hokejkou a hákování a v 15. minutě na to doplatili Němci. Sýkorovu přesilovkovou střelu od modré tečoval Rolinek a Češi vedli 1:0.

Podobný scénář měl i začátek druhé části. Češi přežili oslabení a ve 24. minutě se prosadil Josef Straka, který tečoval Píšovu ránu od modré a vše vypadalo na snadné vítězství.

Jenže v polovině zápasu se nedisciplinovanost nevyplatila domácím - ve dvojnásobné početní výhodě skóroval Němec John Tripp a snížil na 1:2. O pět minut později už bylo vyrovnáno. Schütz vylákal Pince, objel branku a s pomocí dvojnásobné teče českých obránců srovnal na 2:2.

Do konce druhé části mohl dvakrát skórovat Varaďa, jenže jeho střely skončily jen na tyčce. A v 50. minutě přišel trest. V další přesilovce Němců pět na tři poslal úspěšnou dorážkou hosty do vedení Ullmann.

Češi pak sice bojovali o vyrovnání, ale německého gólmana Müllera už nepřekonali. Nepomohla ani power play českého celku, naopak Němci využili zaváhání Sýkory v útočném pásmu a Felski minutu před koncem rozhodl o vítězství hostů.

Česko- Německo 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

 

Branky a nahrávky: 15. Rolinek (P. Sýkora, J. Straka), 24. J. Straka (Píša, Rolinek) - 30. Tripp (Holland, S. Goc), 35. Schütz, 50. Ullmann (S. Goc, Ančička), 59. Felski (Osterloh)

Rozhodčí: Minář - Bláha, Pouzar

Vyloučení: 9:11, využití: 1:2

Diváci: 2 465

Česká republika: Pinc - Píša, Čáslava, Richter, Žižka, Kroupa, Zíb, Hunkes, Kutlák - P. Sýkora, J. Straka, Rolinek - Irgl, Červenka, Varaďa - Kumstát, Skuhravý, Tenkrát - Netík, Huml, Langhammer (41. Hřebejk). Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček

Německo: R. Müller - Holland, Bakos, S. Goc, Draxinger, Ančička, Renz, Dietrich, Osterloh - Tripp, Ullmann, Seidenberg - Schütz, Hackert, Gogulla - Klinge, Barta, Felski - Verwey, Fical, Polaczek. Trenéři: Uwe Krupp, Ernst Höfner a Klaus Merk