Špatná, velice špatná sezona. Po čtyřech ročnících v řadě, kdy se Washingtonu ani jednou nepodařilo projít prvním kolem play-off, se tentokrát čekalo od vítězů Stanleyova poháru z roku 2018 mnohem více. Jenže namísto velkých očekávání schytala ambiciózní organizace z hlavního města další facku.

A v kabině Capitals byste nyní hledali jakoukoliv radost úplně zbytečně. Svěřenci trenéra Petera Lavioletta prohráli těsně před koncem základní části hned čtyři zápasy v řadě a po nedělní domácí ztrátě proti New Yorku Rangers přišli téměř o všechny papírové naděje na postup do bojů o zlatý prsten.

Český hokejista Ondřej Pavel.
Kuriózní úspěch univerzitního studenta. Nedraftovaný Pavel uzavřel smlouvu v NHL

O tom, jaká asi tak nálada aktuálně panuje v táboře hokejistů Washingtonu, se mohli fanoušci přesvědčit v úplném závěru utkání. Pět minut před sirénou přidal pojistku za vítězstvím hostů 5:2 útočník Mika Zibanejad a v Capital One Areně se začaly dít velké věci.

Pomsta domácího kapitána 

O necelé dvě minuty později se o hlavní pozornost přihlásil domácí kapitán Alexandr Ovečkin, jenž si u mantinelu počíhal na útočníka Rangers Barclaye Goodrowa, se kterým už v průběhu koncovky třetí třetiny sváděl na ledové ploše několik zákeřných minisoubojů. 

Ze strany ruského snajpra to měla být údajně reakce na jeden z předchozích momentů, kdy se stal obětí osobního útoku právě ze strany Goodrowa, což hvězdnou „osmičku“ pochopitelně rozčílilo. Rodák z Moskvy se proto rozhodl uspořádat malou pomstu. Nejprve sekl svého soupeře do ruky a poté směle pokračoval v dalších nedovolených zákrocích včetně několika krosčeků. 

Hokejisté Floridy ve speciálních dresech pro kampaň Pride Night
Strach z Putina? Radši žádné duhové dresy. Jak se slovutná NHL podřizuje Rusku

To už došla trpělivost i hlavnímu sudímu, jenž se rozhodl hru přerušit a poslal Ovečkina na trestnou lavici. Jenže v tu chvíli už byli oba aktéři v sobě a na ledě se začalo schylovat k vyhrocenému závěru. Na pomoc ruskému útočníkovi přispěchal spoluhráč a vyhlášený rváč Tom Wilson, který odtáhl Goodrowa stranou a rozdal si to s ním v pěstním souboji.

Emotivní dohra utkání mezi Washingtonem Capitals a New Yorkem Rangers:

Zdroj: Youtube

Ironický potlesk frustrovaného Oviho

Do šarvátky se poté zapojil rovněž slovenský obránce Martin Fehérváry, ten si pro změnu vyřizoval účty s Nikem Mikkolou. Čtveřice bitkařů následně obdržela od rozhodčích pětiminutové tresty, nicméně ruský kanonýr vyfasoval rovnou předčasný odchod do kabiny.  

A vyšší trest namíchl Ovečkina natolik, že při opouštění ledové plochy začal ironicky tleskat na adresu mužů v pruhovaných dresech. „Myslím si, že byl frustrovaný, když se dozvěděl, že na druhé straně se nevylučovalo stejně,“ bránil svého útočníka trenér Capitals Peter Laviolette.

Ani emotivní závěr utkání proti Rangers však už nezměnil nic na tom, že šance Washingtonu na postup jsou v současné chvíli téměř na bodu mrazu. Capitals ztrácí pět zápasů před koncem základní části na divokou kartu osm bodů a v případě další porážky už může být o jejich osudu definitivně rozhodnuto.