O možné změně Alois Hadamczik poprvé mluvil v úterý večer v Pardubicích na galavačeru k oslavě sto let východočeského klubu, dnes svůj plán vysvětlil i v České televizi. Zdůraznil ale, že o všem bude teprve jednat výkonný výbor ČSLH. Nejdříve příští týden.

„Bylo to spontánní a nečekal jsem, že to vyvolá takový obrovský zájem," řekl Hadamczik. O možnosti návratu znaku podle svých slov mluvil proto, že zástupcům Dynama slavnostně předal historický dres, na jehož záda jim napsal přání úspěchů i v budoucnosti. „A jak jsem ho držel, tak jsem řekl, že jim nesu krásný dres. Jsem přesvědčený a nejen já, bylo to vyhodnoceno jako nejlepší dres, který jsme kdy měli," uvedl Hadamczik, jenž v loňském roce nahradil v čele svazu Tomáše Krále.

Prezident hokejového svazu Alois Hadamczik
Hadamczikův audit? Amatérská prezentace a samé pochybnosti, shodují se experti

Bývalé vedení hokejového svazu změnilo identitu a podobu dresů v červnu 2018. I proto, aby mělo právní ochranu při prodeji reklamních předmětů včetně replik dresů. Podle Hadamczika ale fanoušci o dresy s novým logem neměli zájem. „Zjistil jsem si, kolik peněz nám vydělal nový dres, a když jsme viděl, že tam žádné peníze nejsou, tak jsem si řekl, že musíme uspokojit národ. A jestli se národ s tím dresem neztotožnil, tak jsem začal přemýšlet, co můžeme udělat," řekl Hadamczik.

Modré dresy jako v československé éře

Představitelé ČSLH si proto nechali udělat několik návrhů, jak by mohly dresy v budoucnosti vypadat. Podle Hadamczika by vedle velkého státního znaku jeho součástí bylo i svazové logo. „Chtěl bych spojit licencovaný znak se státním znakem, aby to nemohli kopírovat a lidi si kupovali originály. Budeme o tom diskutovat," uvedl šéf hokejového svazu. Ve hře je i varianta, že by reprezentace vedle bílé a červené varianty dresů začala používat modré, tak jako v československé éře.

Na dresech reprezentace bude místo Czech Republic název Česko.
Nápis Czech Republic mizí. Na dresech hokejové reprezentace bude Česko

Pokud Hadamczikův plán podpoří členové výkonného výboru, mohli by hokejisté v dresech s dominantním státním znakem nastoupit na světovém šampionátu v Praze příští rok. „Mohu slíbit fanouškům, že udělám maximum, abychom tam takový dres měli," řekl Hadamczik