Fanouškům zámořské NHL se Andrew Brunette zapsal do paměti jako nedávný kouč Floridy Panthers, se kterou v loňském roce získal Prezidentskou trofej a ocenění nejlepšího celku základní části. Jenže v play-off přišla rychlá facka od Tampy Bay a vedení organizace trenéra ihned odvolalo.

Matt Berlin si v pětadvaceti letech odkroutil vysněnou premiéru v NHL.
Splněný sen v Edmontonu. McDavid a spol. poslali do branky studenta univerzity

Na novou práci ovšem nemusel čekat příliš dlouho. V létě mu totiž byla nabídnuta pozice na střídačce New Jersey Devils, kde mimo jiné působí dva čeští zástupci, brankář Vítek Vaněček a zkušený útočník Ondřej Palát. Devětačtyřicetiletý manažer pochopitelně neváhal ani chvíli.

Z baru rovnou domů na golfovém vozíku

Utvořil geniálně sehraný tandem s hlavním trenérem Lindym Ruffem, který se momentálně může pyšnit nálepkou čtvrtého nejlepšího celku v celé NHL, a jenom potvrdil, že je skutečně kapacitou ve svém oboru. Byť jak se říká, nechval dne před večerem. 

A jeden takový večer si Brunette za rámeček rozhodně nedá. Od klubu dostal před víkendovým All-Star Game volno, které se rozhodl využít takříkajíc k vypuštění páry. Odreagovat se a přijít na jiné myšlenky. Na tom samozřejmě není nic špatného, tedy pokud u vás v tu chvíli vítězí selský rozum.

Jakub Vrána.
Alkohol, drogy i záhadná porucha. Před Vránou bojovala s démony řada hráčů NHL

To se však v případě asistenta trenéra Devils nestalo. Návštěva místního baru v Deerfield Beach ještě proběhla v pořádku, nicméně závěr večírku se mu tak trochu vymkl z rukou. Podnapilý Brunette usedl před podnikem do svého golfového vozíku, se kterým vzápětí zamířil zpátky domů. 

Po cestě ovšem zapomněl zastavit na dvou značkách s nápisem „stop“, čehož si po chvíli všimla místní policie a řidiče na netradičním dopravním prostředku zastavila. Brunette sice odmítl na místě podstoupit dechovou zkoušku, na základě podezření z jízdy pod vlivem alkoholu byl však následně převezen do ústřední věznice Broward County Jail. 

Zde byl devětačtyřicetiletý Kanaďan povinen podat strážníkům vysvětlení, načež mu místní policejní ústředí udělilo kauci v hodnotě 500 dolarů (přibližně 11 tisíc korun). I kvůli odmítnutí testu střízlivosti v terénu.

Vedení New Jersey Devils se však zatím odmítlo k této kauze jakkoliv vyjádřit.