Nováček v NHL tvrdý chleba má. A pokud neví, jak se na ledě chovat, může hodně rychle přijít k újmě. Své o tom už ví i talentovaný střelec Maple Leafs Nikolaj Kuljomin. Dravý hokejista v souboji s Carolinou (Hurricanes vyhráli 6:4) tak dlouho provokoval bijce soupeře Tima Gleasona, až mu vyhlášený drsňák jednu přesně mířenou ranou zlomil nos. Nelíbilo se mu totiž Rusovo chování, který ho po jednom ze soubojů u mantinelu škádlil rukavicí v obličeji. A to v NHL ranaři netrpí.

"Ale tohle se nedělá. Jsem znechucený. Kuljomin není žádný rváč a Gleason ho sprostě napadl. To se nedělá," viděl situaci jednoznačně torontský MacArthur. Kouč Hurikánů Paul Maurice viděl situaci jinak. "Timmy vydržel tři jeho rány do obličeje. Jde o jasnou výzvu k boji. Byli k sobě tváří v tvář."

Kuljomin každopádně zůstal po přesně mířené pumelici nevěřícně klečet a snažil se zadržet proudy krve z nosu. Po krátkém ošetření na střídačce se vydal rovnou do kabiny. A jak je vidět na videu, cesta do šatny nebyla pro kanonýra snadná. Když opouštěl kluziště, dokonce dezorientovaně naboural hlavou do mantinelu.

A Gleason, který na rozdíl od protihráče vyfasoval pětiminutový trest za bitku, musel vysvětlovat kapitánovi Toronta Phaneufovi, že sám od sebe se do Kuljomina rozhodně nepustil.

"Nechal jsem si dát jednu, dvě rány. Pak jsem si ale řekl, co mám jiného dělat. Musím se přece chránit," podotkl Gleason. "Nechci mlátit technické hráče a cítím se z toho špatně. Rád bych se s ním spojil a promluvil," dodal.

Bezprostředně po utkání stačil zavolat svému otci. A nedočkal se prý lichotivých slov. "Říkal, že kdyby on byl můj hlavní trenér, tak mě suspenduje na deset zápasů," pokrčil rameny.

Podívejte se, jak ruský provokatér dostal v NHL za vyučenou