Ke zlatému hattricku od dob Vsetínu měla nejblíže pražská Sparta. Ta vyhrála dva tituly po sobě v letech 2006 a 2007, v následující sezoně ale vypadla už ve čtvrtfinále. „Kometa je případ, kde máte kluky, kteří mají odehráno spoustu zápasů v play-off. Ve zlomových momentech je poté vidět, že dokážou tým udržet na vysoké úrovni, proto mají velkou šanci i letos,“ myslí si Jan Srdínko, který zažil zlatou éru Vsetínu.

Z kádru Komety v létě sice odešla řada opor, ale ty se podařilo adekvátně nahradit. Především útok má brněnský celek nadupaný. „Přivedli Lukáše Kašpara a Petera Muellera, kteří se nebojí hrát s pukem, mají výborné zakončení a jsou rozdíloví hráči. Navíc ještě nehraje Martin Erat, ale jak se přidá, tak útočná síla Komety je ohromná,“ míní osmačtyřicetiletý Antoš.

Důležitý fakt vidí i v tom, že se brněnskému celku podařilo udržet srdce týmu - Leoše Čermáka. „Pro Kometu je ohromně důležitý, hodně toho odehrál, na ledě nezmatkuje a zkušeností má na rozdávání. Už mu to sice třeba tolik nejezdí, ale v důležitých momentech ví, co má dělat. Společně s Eratem působí na ostatní, ti se pak snaží plnit pokyny jako oni. V té chvíli Brnu všechno funguje, proto vyhrává tituly,“ líčí Antoš, jenž v extralize triumfoval s pražskou Slavií v roce 2003.

Počet zápasů v play-off na zisk titulu
2013/2014:
Zlín 17 zápasů
2014/2015:
Litvínov 17 zápasů
2015/2016:
Liberec 14 zápasů
2016/2017:
Kometa Brno 14 zápasů
2017/2018:
Kometa Brno 14 duelů

Kometa se v úvodu sezony prezentuje skvělou formou. „Zatím dvakrát vyhráli, ale po dvou kolech extraligy nelze nic soudit. Kádr se pozměnil, jeho charakter se pozná až v dobách, kdy se jim nebude tolik dařit. Mají báječný vstup do sezony, plný počet bodů, porazili silnou Plzeň, tohle vše je v pořádku,“ uvádí televizní komentátor David Pospíšil.

S jeho názorem souhlasí i Antoš. „Udržet takovouto výkonnost až do play-off je obtížné. Určitě dojde k propadům, kdy je důležitá soudržnost mančaftu, což v Brně je. Hráči spolu musí komunikovat, vzájemně si nezávidět, netahat jeden druhého za nos s tím, že chce víc bodovat. Kometa udržela zásadní hráče, které potřebuje k tomu, aby vyhrávala, je prostě silná. Jsem zvědavý, kdo se jí postaví a nejvíc ji potrápí,“ sděluje Antoš.

A kdo podle expertů letos nejvíc potrápí Kometu? „Určitě Sparta. Dále Vítkovice, i když ty nemají tak silný útok jako třeba Brno. Poté se najde někdo, komu se loni nedařilo, ale letos se to obrátí. Kometa je ale ohromně silná a trochu se obávám, že soupeři pokulhávají,“ zmiňuje Antoš.

Kometa je sice největší favorit, ale do boje o titul v novém ročníku může zasáhnout víc celků než v minulých sezonách. „Brno má největší šance, ale sezona je dlouhá. Podle papíru lze reálně zmínit pět mančaftů, ale papír už tolikrát shořel. Počítat se musí s Plzní. Také Sparta s novým trenérem, jenž jí dá řád a disciplínu, která jim scházela. Liberec sice nemá zatím žádný bod, ale určitě se zvednou. Pak Vítkovice a loňský finalista Třinec. Liga se hodně vyrovnala, takže lze vyjmenovat i osm týmů,“ dodává Pospíšil.