Do baráže o pobyt v příštím ročníku extraligy putuje kromě dvou finalistů první ligy a již dlouho jasného Chomutova také Liberec. Aktivně se o to v posledním zápase play out přičinili i hokejisté brněnské Komety.

Bílým Tygrům na svém ledě uštědřili lekci v podobě výhry 3:2. Díky vítězství v souběžně hraném zápase v Chomutově se z konečného dvanáctého místa radují i Karlovy Vary.Severočeši přitom mohli svůj osud sami změnit. Stačilo jim k tomu jediné: vytěžit aspoň tolik bodů jako Energie. Jenže většinu zápasu působili mátožně. Až na posledních deset minut. „Musím pochválit celé mužstvo, což často nedělám. Sice když jsme neměli o co hrát, nechtěli jsme zklamat diváky. Jen škoda, že jsme si závěr trochu zkomplikovali," podotkl k zápasu brněnský asistent trenéra Lubomír Oslizlo.

Poprava tygrů přišla v prostředním dějství

Liberec popravily dvě trefy z prostřední části. Jakuba Svobody a Tomáše Žižky. Ve třetí části zvýšil Leoš Čermák. Hostům nepomohlo ani snížení veterána Petra Nedvěda a Antonína Duška. I když to Brňany výrazně znervóznělo. „Neměli jsme pohyb, nic. Byli jsme vlažní. Že takhle bojujeme o konec sezony, je trestuhodné. Nemáme talent, tak to musíme urvat bojovností. Co se dá dělat," hlesl po pádu do baráže útočník Radek Duda.

V sestavě Komety scházeli povětšinou zranění Koreis, Dlouhý, Petrovický, Bičánek. K nim navíc v zápase přibyl Němec. Místo nich se na ledě ukázal třeba sedmnáctiletý junior Jenyš. „Mladíci nezklamali, celý tým šlapal," chválil Oslizlo.

Jakoby Liberec hrál za párek s hořčicí

Někteří z absentujících se už v příští sezoně v dresu Komety neobjeví. Otazník visí i nad trenérem Vladimírem Kýhosem, který se s vedením klubu domluvil do konce sezony. Už před závěrečným duelem tvrdil, že chce v Kometě zůstat.

Se sezonou i 6257 fanoušky se brněnští hokejisté rozloučili důstojně. I když výkon soupeře jim to v prvních dvou třetinách hodně usnadnil. „Je fantastické, kolik na nás přišlo diváků. Jinde by po našich mizerných výkonech nepřišla ani tisícovka. Děkujeme jim. A Liberec opravdu dvě třetiny vypadal, že hraje za párek s hořčicí. Neměl snad ani šanci," povídal obránce Tomáš Žižka.

Zatímco pro jeho spoluhráče končí sezona, tým kouče Pavla Hynka čeká její vrchol. „Byli jsme křečovití nervozitou, ale o další zápasy strach nemám. Tento se mi hodnotí těžko, tentokrát to není fráze," podotkl Hynek.

Skupina o udržení v hokejové extralize - 6. kolo:

Brno - Liberec 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 25. Jakub Svoboda (J. Hruška), 32. Žižka (Dočekal), 45. L. Čermák (Burian, H. Zohorna) - 47. Nedvěd (Duda), 53. Dušek (Duda). Rozhodčí: Pešina, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:5, navíc Čutta (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 6257.

Brno: Trvaj - Kováčik, Malec, Žižka, Dujsík, M. Hruška, Švrček, Valach, Krejčiřík - H. Zohorna, L. Čermák, Burian - T. Svoboda, Holec, Jakub Svoboda - Křivohlávek, J. Hruška, Dočekal - Jenyš, Němec, Erat. Trenéři: Kýhos a Oslizlo.
Liberec: Schwarz - Čakajík, Derner, Čutta, Šimek, Kolmann, Výtisk, Štich - Duda, Nedvěd, Dušek - T. Pospíšil, Bulíř, Bulík - Kudrna, Filippi, Víšek - Bárta, T. Urban, D. Špaček. Trenéři: Hynek, M. Černý a Kapoun.