„Pořád věříme, že přes ně můžeme přejít," říkal v pondělí v poledne šestadvacetiletý obránce Tomáš Kudělka. Na zápas proti mateřskému klubu se moc těšil, byl pořádně nažhavený. Večer ale přišel šok. Disciplinární komise mu vystavila stopku na jeden zápas za to, že po odpískání nastřelil Zdeňka Okála do zad. A to přesto, že se zlínskému útočníkovi nic nestalo.

Disciplinárka se včera zabývala vaší střelou do zad Zdeňka Okála po odpískání. Podnět k prozkoumání této situace dal delegát utkání. Nikdo nečekal, že dostanete trest, ale ten přišel. Vyfasoval jste stopku na jeden zápas a dnes nebudete moci nastoupit…

Jsem strašně naštvaný a zároveň velmi smutný. Hrozně moc jsem chtěl hrát, pomoci klukům. Ani ve snu mě nenapadlo, že bych mohl být potrestán. V tom napětí a hluku, který ve Zlíně panuje, je dost snadné přeslechnout hvizd rozhodčího. Jestli jsem vystřelil po odpískání, nebo ne, sám nevím. Vyplynulo to z dané situace. Myslím, že nejsem záludný hráč, nějaký blázen, který by tam po ostatních pálil. Překvapilo mě, že se to vůbec řešilo. A že mi za to dali stopku na jeden zápas? Jsem z toho v šoku.

Vše odstartovalo vedení zlínského klubu, které poslalo podnět k prozkoumání ataku Marka Malíka na jejich kapitána Petra Čajánka a pro vašeho spoluhráče z obrany žádalo trest. Ten ale v jeho případě nepřišel. Už na první pohled to totiž nevypadalo jako faul…

Byl jsem v té době na ledě a z mého pohledu to byl zcela čistý hit. Myslím, že Malda (Malík) ani žádný trest nemohl dostat. I když je o dvě hlavy vyšší, tak měl ruce u těla. Ale to je můj názor. Ve Zlíně si evidentně mysleli něco jiného.

Vím, že to je pro vás hodně těžké, ale přece jen se musím zeptat. V neděli jste padli ve Zlíně 0:4, prohráváte 2:3 na zápasy a už poněkolikáté v letošní sezoně budete odvracet předčasný konec sezony. Pokaždé jste v takových situacích zabrali. Půjde to i proti vítězi základní části? Zvládnou to kluci?

Pořád věříme, že přes ně můžeme přejít. Klíčových zápasů, které rozhodují o zbytku sezony, jsme letos už odehráli opravdu dost. Víme, jak těžká tahle utkání jsou, a jak je potřeba k nim přistoupit. Máme s tím nejen zkušenosti z předkola s Českými Budějovicemi, ale také z minulého roku, kdy jsme také doma odvraceli ve čtvrtfinále s Pardubicemi za stavu 2:3 vyřazení. Nakonec jsme vyhráli jasně 6:1 a jeli bojovat na východ Čech. Úkol je tedy jasný. Vyhrát, vrátit se ve čtvrtek do Zlína, a rvát se tam o postup do semifinále. Snad to kluci zvládnout, pro mě to budou pořádná muka.

V obou předchozích domácích zápasech jste vždy prohrávali. Nejprve 0:3 po druhé třetině, následně 0:2 po 25. minutách. Sice jste ještě obě utkání otočili, ale asi by to chtělo spíše zvyšovat vedení než to soupeřovo dotahovat…

Určitě budeme mnohem raději, když nebudeme muset dotahovat a otáčet. Bylo by super, kdybychom dali první gól. Myslím si, že Zlín k nám přijede dobře bránit. Teď v neděli ve Zlíně jsme odehráli dobrou první třetinu, snad vůbec nejlepší v sérii. Není důvod něco měnit. Začal bych proto stejně. Jediné, co je třeba změnit, je začít dávat góly. Za stavu 0:0 trefil Malda (Malík) tyčku. Kdyby to šlo do branky, možná by ten zápas vypadal jinak. Šance prostě bude potřeba proměňovat.

Zlín využil v závěru druhé třetiny dvě přesilovky, zvýšil na 4:0 a zápas se pak už vlastně jen dohrával. Zase se hodně mluvilo o vašich faulech. Poměr byl z vašeho pohledu 7:3, celkově ve třech zápasech ve Zlíně to máte 25:12. A to nepočítám tři „desítky" a vyloučení do konce zápasu…

Je to pryč, teď nás čeká šestý zápas a výhoda domácího prostředí se vrací na naši stranu. Musíme hrát ještě čistěji, disciplinovaněji, ale minimálně stejně agresivně. Čím více budeme hrát pět na pět, tím je naše šance na úspěch větší. O to víc na našem velkém kluzišti. Snad to kluci zvládnou a ještě budu mít šanci si v sérii zahrát.