„Ještě to není definitivní, ale na tohle se teď soustředíme,“ řekl Bettman po dvoudenním jednání Rady guvernérů NHL. Jednotlivé zápasy turnaje by se mohly hrát na různých místech. Ani to ale zatím není definitivně potvrzené.

Trenér hokejové reprezentace Radim Rulík.
Rulík chce navázat na úspěšnou Karjalu. Chceme ale vidět i jiné hráče, říká

Generální manažer české reprezentace Petr Nedvěd dal obsazení turnaje do souvislosti s posledními výsledky národního mužstva. „Dlouhodobě jsme mezi tu elitu patřili, možná si za to můžeme i my, za posledních deset let bohužel k té špičce nepatříme. NHL se takhle rozhodla a s tím my nic neuděláme,“ řekl České televizi.

Podle Bettmana je nový turnaj jen začátek a doufá, že brzy budou hotové i plány ohledně Světového poháru. „Protože to je náš cíl, mít olympijské hry, dva roky poté Světový pohár, dva roky poté olympijské hry, pak zase Světový pohár. To je cyklus, do kterého se snažíme dostat, ale řekli jsme si, že mezitím zkusíme malý předkrm,“ dodal.

David Krejčí v olomoucké plecharéně, březen 2022. Ilustrační snímek
Nečekané rozhodnutí. Krejčí si na domácím MS nezahraje, ukončil kariéru

NHL se nijak nepodílela na žádné mezinárodní akci od Světového poháru 2016. Sezonu zámořská soutěž naposledy přerušila v roce 2014 kvůli olympijským hrám v Soči. Další šanci na start pod pěti kruhy hokejisté z NHL zatím nedostali, podle Bettmana ale nyní vedení ligy jedná s Mezinárodním olympijským výborem a IIHF o podmínkách účasti na OH 2026 v Itálii.

„Víme, že pro hráče je důležité tam jet, a chceme, aby to vyšlo. Budeme tak flexibilní, jak jen to půjde. Musíme pro tu sezonu přichystat plán,“ uvedl k olympijskému roku.