Před zápasem mu předal bývalý útočník a trenér Vladimír Martinec speciální dres s číslem 900. Další zápasy budou nejen pro Sýkoru velmi náročné. Tato sezona totiž bude pro Pardubice vrcholit snahou o udržení nejvyšší soutěže.

„Pro každého hokejistu to je stejně těžké, nikdo nechce hrát dole. My tam jsme celou sezonu. Teď musíme udělat vše pro to, aby nám závěr sezony vyšel,“ uvedl Sýkora.

Do zlínské sítě se sice jednou trefil, u dalšího gólu asistoval, ale Dynamu to na body nestačilo. Zlín vedl v Pardubicích již od první třetiny a připsal si důležité body v boji o pozice, které zaručují play off.

„Chyběly nám góly, které nedáváme. Hraje se těžko, když vstřelíme jen jeden nebo dva góly za zápas. Zlínští nám utekli po našich chybách. Je to složité, když prohráváme a doháníme skoro každý zápas,“ konstatoval čtyřicetiletý forvard.

Pardubičtí znovu chybovali, v útočné fázi pak často volili příliš složitá řešení. „Pokud si to budeme komplikovat nepřímočarostí a nepřesnými přihrávkami, tak to je jenom krok zpět. Musíme vše zjednodušit a zrychlit, to je jediná cesta,“ řekl trenér Ladislav Lubina.

Dynamo ještě v základní části odehraje čtyři zápasy (v pátek hostí Třinec), pak následuje play out.