Po včerejší hře, která byl ze strany Liberce ta nejhorší v celém letošním play-off, chtěli Bílí Tygři vstoupit do zápasu výrazně lépe. Jenže opět narazili na výbornou defenzívu Ocelářů. V úvodní desetiminutovce se hrál vyrovnaný hokej bez náznaku šancí.

Až v samotném závěru třetiny se diváci dočkali první velké šance. Střela Ševce se od brankáře odrazil na hůl Redenbacha, ale ten z blízkosti trefil jen Hrubce. Vzápětí se do zajímavé pozice dostal také Zachar, avšak i toho vychytal gólman Třince.

Na začátku druhého dějství měli hosté více než minutu dvojnásobnou početní výhodu, kterou ale nevyužili. A jak to bývá "nedáš, dostaneš". Následně dostali přesilovku Tygři a ti ji využili. Tomáš Filippi, který vypálil z pravého kruhu a propálil vše, co mu stálo v cestě.

Liberec závěrečný tlak ustál

A o chvíli později bylo v Home Credit Aréně ještě veseleji. Ve 29. minutě dostal Libor Hudáček více prostoru, najel si až před Hrubce, a toho překonal ranou nad lapačku. Jenže v závěru druhé třetiny Oceláři dokázali snížit. Tomáš Marcinko zužitkoval přihrávku k levé straně z hole Růžičky a překonal marně přesouvajícího se ho Willa.

V poslední části odstartovala honba Třince za vyrovnáním. Jenže obrana Liberce tentokrát fungovala jako neprůstřelná zeď. Domácí se bránili s vypětím všech sil a v 58. minutě zasadili Ocelářům rozhodující direkt. Jaroslav Vlach se dostal až před bránu a dokonalou bekhendovou ránou překonal třineckého brankáře.

Stav série je tak po dvou zápasech vyrovnaný, finálové klání bude pokračovat duely v Třinci.