Předchozí
1 z 6
Další

Ron Hextall vs. Felix Potvin (10. 11. 1996)

Zdroj: Youtube

Kanadský brankář Ron Hextall posbíral během své dlouholeté kariéry několik úctyhodných rekordů. Kromě toho se stal také prvním brankářem v historii NHL, který vstřelil gól, ale mimo to rovněž platil za jednoho z nejagresivnějších gólmanů své doby. Shodit rukavice? To u Hextalla nebyl žádný problém. Některé zkraty bývalého brankáře Philadelphie se do dějin zámořské soutěže zapsaly naprosto nesmazatelným písmem. Hokejoví pamětníci jistě vzpomenou listopad roku 1996, kdy se po závěrečné siréně pustil do Felixe Potvina z Toronta.

Patrick Roy vs. Chris Osgood (1. 4. 1998)

Zdroj: Youtube

Brankářská potyčka, která je dodnes v očích většiny zámořských expertů vnímána jako ta úplně nejžhavější. Roy a Osgood byli jedni z nejlepších brankářů 90. let, v dobách, kdy rovněž vrcholila rivalita mezi Coloradem a Detroitem. Téměř každý vzájemný duel provázely ostré výměny názorů, v dubnu 1998 se však situace vymkla veškeré kontrole. V průběhu třetí třetiny vznikla hromadná strkanice u střídačky Avalanche, do níž se aktivně hodlal zapojit také Roy. Rozhodčí mu nakonec vybrali jiného soupeře. Na souboj s Osgoodem se jen tak nezapomene.

Dominik Hašek vs. Patrick Roy (23. 3. 2002)

Zdroj: Youtube

Hrdina brankoviště Colorada Patrick Roy se během několika málo let stihl poprat se dvěma různými gólmany Detroitu. A na jaře roku 2002 chyběl jenom malinký kousek k tomu, aby zkompletoval pomyslný „hattrick“. Pěstní odveta za Nagano s českým brankářem se však nakonec neuskutečnila. V průběhu divoké třetí třetiny bylo kolem Roye opět dusno. Hašek se rozhodl vydat na výlet přes celé kluziště, aby bránil své spoluhráče, ale nechtěně zakopl o ležící hůl na ledě a při pádu srazil k zemi také kanadského brankáře. Už zbývalo jenom shodit ty rukavice.

Ray Emery vs. Martin Biron (22. 2. 2007)

Zdroj: Youtube

Kdyby existovala anketa nejkurióznějších hokejových šarvátek, moment z druhé třetiny utkání mezi Buffalem a Ottawou by byl jednoznačným aspirantem na celkové prvenství. Nejprve se do sebe pustily oba hráčské tábory, po nich šli do akce také brankáři. Jasným vítězem bitky se ovšem stal vysmátý Emery, jenž si s Bironem pohrál během pár vteřin. A evidentně ještě neměl dost, jelikož z prvního souboje plynule přešel do další pěstní výměny s útočníkem Sabres Andrewem Petersem. A nechybělo mnoho, aby své obleky nakonec strhli i samotní trenéři.

Brent Johnson vs. Rick DiPietro (2. 2. 2011)

Zdroj: Youtube

Celou eskapádu na ledě odstartoval zkraje třetího dějství naprosto zbytečný faul na brankáře Islanders DiPietra, po kterém se v rohu kluziště strhla hromadná mela. Vyřízení účtů zřejmě lákalo rovněž tehdejší dvojku Pittsburghu Brenta Johnsona, jenž nebojácně vyrazil za svým brankářským protějškem až na druhou stranu ledové plochy. Z očekávané bitky se však nakonec stal hodně rychlý proces. Usměvavý DiPietro vydržel ve stoje jedinou vteřinu, než schytal drtivou ránu do obličeje, kvůli které si musel dát pauzu od hokeje na několik dalších týdnů.

Lukáš Pařík vs. Chase Perry (5. 2. 2023)

Čerstvý případ ze zámoří, o který se postarala česká stopa v brankovišti Lukáš Pařík. Ten se stal součástí hromadné rvačky v souboji třetí nejvyšší zámořské soutěže, při níž rozhodčí rozdali téměř 150 trestných minut. Vyvrcholením emocí na ledě pak byla právě závěrečná bitka brankářů. A český gólman ukázal, že rozdávat rány rozhodně umí.