O den později vstoupí do hry Florida s New Yorkem Islanders a nejlepší tým základní části Washington s Philadelphií (Východ) i Dallas s Minnesota a San Jose s Los Angeles (Západ). Souboj mezi Nashvillem a Anaheimem odstartuje až v pátek.

O prvních postupujících se může rozhodnout nejdříve v úterý 19. dubna a nejpozději budou všichni účastníci druhého kola známi ve středu 27. dubna. Účastníci mistrovství světa v Moskvě a Petrohradu, které se hraje od 6. do 22. května, tak budou moci čekat na další posily z NHL.

Největší české zastoupení bude v sérii Floridy s Islanders. V dresu Panthers budou bojovat útočníci Jaromír Jágr, Jiří Hudler a obránce Jakub Kindl, za Ostravany hraje zadák Marek Židlický. Útočníka Ondřeje Paláta s bekem Andrejem Šustrem z Tampy Bay čeká Detroit s brankářem Petrem Mrázkem.

Philadelphia s brankářem Michalem Neuvirthem, obráncem Radkem Gudasem a útočníkem Jakubem Voráčkem vyzve nejlepší tým základní části Washington, v jehož kádru Češi nejsou. Stejně také není žádný hokejista z tuzemska v souboji Pittsburghu s New York Rangers.

V Západní konferenci narazí St. Louis s útočníkem Dmitrijem Jaškinem na Chicago, jehož barvy hájí bek Michal Rozsíval s forvardem Tomášem Fleischmannem.

Útočníci Aleš Hemský a Radek Faksa z Dallasu proti Minnesotě krajana nepotkají. Stejně tak zadák Roman Polák a útočník Tomáš Hertl ze San Jose proti Los Angeles. V duelu Anaheimu s Nashvillem se také český hráč neobjeví, protože gólman Marek Mazanec jen v závěrečné zápase Predators v základní části při odpočinku jedničky Pekky Rinneho kryl záda na lavičce Chrisi Huttonovi a měl by se vrátit na farmu do Milwaukee do nižsí AHL.