"Bláznivé utkání, opravdu bláznivé," řekl po utkání, které Sparta nakonec vyhrála 7:6 v prodloužení její kapitán Tomáš Rolinek. "Bylo to dnes věnované dětem, takže věřím, že děti si to užily. A stejně tak i jejich rodiče, ale sehrát doma takovýhle výsledek, z toho jsme měli vlasy nahoře," připustil Rolinek.

"Chtěli jsme tři body, máme dva, ale hlavně si z toho zápasu můžeme vzít velké ponaučení, protože tam z naší strany byla spousta chyb a zase také spousta vyloučených. Z těch přesilovek pak soupeř i srovnal stav zápasu," připomněl Rolinek.

Přestože v některých fázích nedělního klání nepůsobili nejpřesvědčivěji kromě defenzivních šiků obou celků ani sudí, v jejich počínání Rolinek chyby neviděl a kritiku zaměřil hlavně směrem k vlastní kabině.

"Zavinili jsme si to sami, některé ty fauly byly z naší strany opravdu hloupé. Je to velká nedisciplinovanost, každý si musí v hlavě uvědomit, že ty fauly se dělat nesmí a vše se píská. Je to o tom pohybu, abyste soupeře dobruslil a nešel hokejkou nebo rukama. Takhle to hrát nejde," řekl Rolinek, jehož tým v oslabení hned čtyřikrát inkasoval.

Přesto všechno mohla Sparta slavit vítězství a dva body na konto. "Jsme naštvaní s ohledem na průběh zápasu a v souvislosti s tím i na konečný výsledek, ale když si potom člověk uvědomí, že z toho stavu, kdy soupeř v podobně těžkém utkání srovná vysoké vedení a pak dorovná i náš další gól, tak je dobré, že jsme z toho nakonec vydolovali ty dva body," podotkl Rolinek, jenž se pod výhru podepsal dvěma góly. Vezmeme si z toho ponaučení," ujistil ještě jednou Rolinek.