Pěkným vánočním dárkem potěšili hokejisté HC Plzeň 1929 své příznivce. Ve středu porazili ve 34. kole extraligy v přímém souboji o první příčku Zlín 3:0 a po deváté výhře v řadě se vyhoupli právě před svého soupeře do čela tabulky.

Nejlepším hráčem zápasu Plzně byl zaslouženě vyhlášen Petr Vampola. U prvních dvou gólů asistoval a Zlínští se na něm několikrát během zápasu vyfaulovali.

„Byl to hodně těžký zápas. Zlín hrál výborně, celé utkání byl rovnocenným soupeřem. Předvedl výborný výkon, ale my byli o ten krůček lepší. Dali jsme první gól, pak jsme to už kontrolovali a díky skvělému týmovému výkonu došli k vítězství,“ pochvaloval si útočník.

Výkon Zlínských ocenil i Martin Adamský. „Podle mě to byl zatím nejlepší mančaft, se kterým jsme tady zatím hráli,“ složil poklonu soupeři.

Právě on nasměroval na začátku třetí třetiny Západočechy k výhře, i když gól musel potvrdit až videorozhodčí. Adamského rána totiž ve 42. minutě trefila kameru ve zlínské brance a puk se od ní hodně rychle vrátil zpět do hřiště. „Střílel jsem z voleje a než jsem zase narovnal hlavu, byl puk zpátky, tak jsem nevěděl, jestli to byla tyčka nebo co. Ale těch gólů moc nedávám, takže jsem za něj určitě rád,“ komentoval svůj jedenáctý zásah v sezoně.

Z prvního místa si zatím velkou hlavu nedělá. „Nechává mě to chladným. Zbývá ještě osmnáct zápasů a když to srovnáme s minulou sezonou, tak zatím máme bodů na desáté místo,“ podotkl Adamský.

Štědrý den stráví rodák ze severní Moravy v Plzni. „Přijedou rodiče, ale nebude to nic velkého. Hned pětadvacátého máme totiž trénink, ale salát s kaprem si dám určitě,“ těšil se na tradiční večeři.

Těsný náskok Plzeňských navýšil v 53. minutě na 2:0 Pavel Vostřák. Vampola mu nabil zpoza branky a zlínský gólman Štůrala neměl proti jeho ráně nárok. „Určitě důležitý gól. Přesilovka byla dobře sehraná a tahle branka nás hodně uklidnila,“ řekl po utkání Vostřák.

Utkání začal netradičně až ve čtvrté lajně. „Minulý týden jsem netrénoval, bral jsem antibiotika, takže z toho to tak nějak vyplynulo. Zatím to asi není z mé strany úplně ono, ale nastoupit jsem chtěl,“ pokračoval útočník, který se do Plzně vrátil v průběhu sezony.

„Takhle jsem si to při příchodu určitě nemaloval,“ komentoval s úsměvem postavení plzeňského týmu v tabulce.