Video se netradičním zákrokem brankáře Vejmelky najdete ZDE.

S týmem má podle plánu jen trénovat a do Finska nepojede. „Počítám spíš s tím, že nepoletím. Rád se ale podívám i z tribuny na zápas v Plzni a pak v televizi," hlásí dvacetiletý brankář.

Včera odpoledne už začala příprava české reprezentace na druhý turnaj v sezoně po Světovém poháru. V Plzni svěřenci Josefa Jandače vyzvou zítra v šest hodin večer Švédsko. Vejmelka se ukáže koučům v trénincích. „Budou to pro mě zase nové zkušenosti. Hlavně musím dál ukazovat, že na to mám a moje výkony nejsou jen krátkodobé," uvědomuje si brankář, jenž za Kometu odchytal v extralize už jedenáct utkání.

Poslední zápas v české nejvyšší soutěži neřadí mezi nejlepší v sezoně. Kometa sice v neděli zvítězila 8:5 nad Plzní, ale Vejmelka obdržel čtyři branky od nynějšího kolegy v reprezentaci Dominika Kubalíka. „Je hodně snaživý, bruslivý a dotěrný hráč. Dobře si hledá kotouče, má výbornou střelu. Mockrát se mi nestalo, abych dostal čtyři branky od jednoho hráče. Možná někdy v juniorce," přemítá Vejmelka.

Občas si popovídá s Hniličkou

Třebíčský odchovanec není v reprezentaci úplný nováček. Na konci července absolvoval kemp v Rokycanech pro mladé hráče. Potkal už i třínásobného mistra světa a bývalého brankáře se 106 zápasy v národním týmu Milana Hniličku. Občas s ním pár vět prohodí. „Ale nemá moc času a rady nechává kouči brankářů. U mládežnických výběrů šel i na led, u áčka se však drží spíš víc stranou, plní roli manažera," míní levoruký gólman.

Nejen při reprezentačních trénincích chce Vejmelka zapracovat na práci s holí. „Kdežto bodyčeky už jsem natrénoval, ty nepotřebuju," směje se mladík a naráží na zákrok z duelu proti Plzni. Forvard Tomáš Svoboda se katapultoval přes Vejmelku, když brněnský gólman vystartoval k mantinelu v rohu pásma. „Chvilku jsem pomalu nevěděl, co se děje. Byl jsem hlavně rád, že jsme z toho nedostali gól," dodává.