"Na souboj o post jedničky jsem vůbec nemyslel. Soustředil jsem se na svůj výkon, abych odchytal dobře 30 minut a měl dobrej pocit. To se mi podařilo," řekl Neuvirth novinářům. Ve druhé polovině jej nahradil Petr Mrázek, který inkasoval dvě branky. I on ale tým několikrát podržel a Češi i díky tomu vyhráli v Pittsburghu 3:2.

Národní tým v Evropě odehrál dva zápasy s Ruskem, v USA je čekala premiérová konfrontace s typicky zámořským hokejem. "Byl to zápas, jaký jsem předpokládal. Měli hodně střel a všechno cpali na bránu. Kluci ale dobře bránili a k žádným dorážkám soupeře nepouštěli. Většinu puků jsem viděl. Byl to dobrý týmový výkon a myslím, že zasloužené vítězství," zhodnotil utkání Neuvirth.

Také čtěte: Kouč Jandač chválil po generálce gólmany a nasazení. Štvou ho debilní fauly

Českým reprezentantům se vydařil již úvod duelu, hned ze začátku si vytvořili několik slibných šancí a 11. minutě se dostali i do vedení. "Hráli jsme přesně svoji hru, co jsme chtěli a podařilo se nám zastavit jejich rychlost a nebo je zbrzdit. Všichni dodržovali taktiku a všichni hráli, co měli. Když to budeme plnit i nadále, máme šanci na úspěch," řekl osmadvacetiletý gólman.

Vrchol přijde až za tři dny

Rodák z Ústí nad Labem si v sobotu v Praze připsal proti sborné premiérový start v reprezentaci a inkasoval jen jeden gól. Proti severoamerickým mladíkům byl bezchybný a naznačil tak, že na začátku sezony má skvělou formu.

"Cítím se dobře, ale pořád je to jen příprava. Vrchol bude až za tři dny," poukázal na sobotní začátek turnaje. "Jsem ale spokojený. S tím, jak jsem odchytal zápasy i s tím, jak trénuji. Cítím se dobře," podotkl Neuvirth. Po dvou výhrách se Češi přesunou do Toronta v dobrém rozpoložení. "Do turnaje musíme jít s hlavami nahoře," dodal optimisticky.

Nepřehlédněte: Vydařená generálka na Světový pohár: Češi udolali mladíky ze zámoří!