Šlegrův návrat nepomohl, Slavia rozdrtila Litvínov, i Boleslav uspěla

Praha - Hokejistům Litvínova nepomohl k vítězství ani poslanec Jiří Šlégr, Slavia je zaskočila drtivým úvodem a vyhrála 6:2.  Mladá Boleslav porazila v boji o záchranu Karlovy Vary 2:1.

23.3.2012 1

Jiří Šlégr z Litvínova (vlevo) a Tomáš Hertl ze Slavie.Foto: ČTK/Michal Kamaryt

Litvínov prohrál v 7. kole skupiny o udržení v extralize na ledě Slavie 2:6. Zatímco Pražané se díky páteční výhře, kterou proti Litvínovu vybojovali v probíhající sezoně až na sedmý pokus, posunuli do čela tabulky, Severočeši se při vítězství Mladé Boleslavi v Karlových Varech propadli na její chvost. Hostům k bodovému zisku nepomohl ani návrat olympijského vítěze z Nagana Jiřího Šlégra, jenž se vrátil po více než dvou letech na extraligová kluziště.

Hokejisté Mladé Boleslavi dokázali v 7. kole skupiny o udržení v extralize zvítězit na ledě Karlových Varů 2:1 a díky porážce Litvínova na Slavii se posunuli z poslední příčky o skóre před Severočechy. Bruslařský klub vedl v průběhu zápasu 2:0, vítězný gól dal ve 45. minutě Zdeněk Bahenský.

Slavia - Litvínov 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)

Litvínov se potápí jako slavný Titanic. Ve skupině play out si připsal další porážku, když v pátečním utkání 7. kola podlehl v pražském Edenu Slavii 2:6. Druhá polovina bojů o udržení pro něj začala doslova katastrofálně. Bodově se na něj totiž dotáhla poslední Mladá Boleslav, která vyhrála v Karlových Varech 2:1.

Litvínov prohrál se Slavií poprvé v letošní sezoně. Předtím všechny zápasy zvládl a z 18 možných bodů jich získal celkem 14. Tradice skončila v pátek. V nejméně vhodnou dobu. A nic na tom nezměnil ani velký návrat litvínovské legendy, mistra světa, olympijského vítěze a vítěze Stanleyova poháru Jiřího Šlégra, který naskočil jako sedmý bek.

„Neměl jsem velká očekávání,“ nechal se slyšet 40letý bek.

Po zranění nevyšel ani návrat brankáři Fraňkovi. Ten za 9 minut inkasoval tři góly a do branky pustil náhradníka Volkeho. Právě úvod zápasu rozhodl. Litvínov je poslední, hrozí mu baráž.

Branky a nahrávky: 4. Tomica (Vondrka, P. Jelínek), 9. Jaškin, 9. Dušek, 35. Kadlec (Sklenář, Jaškin), 45. Vondrka (Tomica), 59. T. Hertl - 13. Kubinčák (Ručinský, Kubát), 29. Majdan (F. Lukeš, Kubát). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 6:4, navíc Kubinčák (Litvínov) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3429.

Slavia: M. Kopřiva (29. Furch) - Kadlec, Valach, Kuboš, Šulc, Kolařík, Krejčík, Špelda - Pospíšil, Dušek, Krenželok - Vondrka, T. Hertl, Tomica - Micka, Jaškin, Sklenář - P. Jelínek, J. Doležal. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann, Čelanský a Beránek.
Litvínov: Franěk (9. Volke) - Kubát, Černošek, Jareš, Stříteský, Kousalík, Brejčák, Šlégr - Kubinčák, V. Hübl, F. Lukeš - Majdan, Frolík, Ručinský - Černý, Hujsa, Trávníček - Kafan, Laš, Gerhát. Trenéři: V. Jeřábek a V. Lukeš.

Karlovy Vary - Mladá Boleslav 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Úvodní třetina se nesla ve znamení opatrné a rozhárané hry z obou stran. Nic na tom nezměnila ani příležitost Kumstáta v prvních vteřinách utkání a mladoboleslavského Pabišky v 10. minutě, který z bezprostřední blízkosti těsně minul levou tyč Mensatorovy branky.

Podobný obraz hry byl k vidění i ve druhé třetině. Domácí nevyužili čtyři po sobě jdoucí přesilové hry, ve kterých si navíc prakticky nevytvořili kloudnou šanci. V polovině zápasu si naopak tlak před domácím gólmanem vybojovala první formace Středočechů, ale ani tentokrát puk za Mensatorem ještě neskončil.

Bezbrankový stav trval až do 38. minuty. K vedení Mladoboleslavským pomohla druhá přesilová hra při vyloučení Skladaného, když Tomasovu tvrdou střelu dokázal ještě Mensator akrobaticky vyrazit, ale na následnou dorážku Balaštíka byl již krátký.

I v poslední třetině mělo mírně návrh hostující mužstvo. Ve 45. minutě Nouzou z úhlu nahozený puk propadl Mensatorovi mezi betony a pro dojíždějícího Bahenského již nebylo problémem navýšit vedení svého týmu.

Energetici si vytvořili tlak až v posledních pěti minutách. Výsledkem této snahy bylo Gřegořkovo snížení v 58. minutě. To však ze strany karlovarských hráčů bylo vše. Ke kýženému vyrovnání nepomohla v závěru domácím ani minutová hra bez brankáře.

Branky a nahrávky: 58. Gřegořek (Zaťovič, Kumstát) - 38. Balaštík (Tomas, D. Výborný), 45. Bahenský (Nouza). Rozhodčí: Hradil, Husička - Bejček, Charvát. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 2853.

K. Vary: Mensator - Gřegořek, Gawryletz, Lučka, Mocek, Gulaši, Gründling, M. Rohan, Prošek - Kumstát, Pech, Zaťovič - Mikeska, Kotrla, Skuhravý - Dej, T. Sýkora, Skladaný - Kuběna, Vachovec, T. Rohan. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.
Ml. Boleslav: J. Hübl - Rýgl, Baldwin, Žabka, Beňovič, Hay, Čutta, Mozík, Chaloupka - Pabiška, D. Výborný, Tomas - Balaštík, Podkonický, Goertzen - Nouza, Vrbata, Mikulík - Stieler, Bahenský, Loskot. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.

Následující čtyři týdny budou teplotně mírně nadprůměrné

Plameny v sobotu dopoledne zachvátily motorest v sousedství dálnice D10 u Hlavence na Praze-východ.
4

Výstaviště ukazuje krásu minerálů z celého světa. Děti se naučí poznávat fosilie

Minerály z Pákistánu, Peru nebo třeba Mexika si nadšenci tento víkend prohlížejí na brněnském výstavišti. V pavilonu B začala v sobotu výstava Minerály Brno.

Zimbabwe slaví, že Mugabe padne, ten ale odstoupit nechce

/VIDEO/ Tisíce Zimbabwanů vyšli do ulic hlavního města Harare, aby oslavili armádu, která odstavila prezidenta Roberta Mugabeho, a současně vyzvali třiadevadesátiletého diktátora, aby konečně rezignoval. Ten ale stále odmítá podobné prosby vyslyšet.

Nepodléhejte panice, vyzval vůdčí politické strany německý prezident

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier varoval politické strany, které se snaží vytvořit novou vládní koalici pod vedením kancléřky Angely Merkelové, aby se nezabývaly panickými debatami o nových volbách.

U Bělče se srazila dvě auta. Dva lidé zemřeli, další tři transportoval vrtulník

V lesním úseku poblíž obce Běleč na Kladensku se v sobotu patnáct minut před 17. hodinou čelně srazila dvě osobní auta. Nehoda má tragické následky: dva mrtví a tři zranění lidé. Po nehodě zůstaly osoby zaklíněné ve vozidlech. Na pomoc jim proto okamžitě letěl vrtulník. Pro dva z nich už bohužel zbytečně.