Jako uragán vletěla Mladá Boleslav na svého ústeckého soupeře. Neuběhla ani minuta a půl a Metrostav Arena se radovala poprvé. Boháč nabil mezi kruhy Klimentovi a Salfický byl bez šance. Domácí pokračovali v nátlakové hře, ale série vyloučení dala také šanci Ústeckým. Jejich hole však svazovala obrovská nervozita a tak dlouhá přesilovka pět na tři přišla vniveč. Naopak se na druhé straně řítil na Salfického Handlovský, ale neuspěl. V oslabení měl také šanci Richard Král, ale Salfický už v úvodní dvacetiminutovce nekapituloval. A to i přesto, že Mladá Boleslav měla také dlouhou dvojnásobnou výhodu. Ústí v první třetině působilo spíše jako vítěz druhé hokejové ligy, než té první.

Druhá třetina žádnou brankovou šanci nepřinesla. Hosté setřásli úvodní nervozitu a byli nebezpečnější. Největší příležitosti druhé dvacetiminutovky připravili paradoxně skvěle chytající golmani. Nejprve domácí Schwarz trefil rozehrávkou pouze Mikulíka, ten ale nedokázal přesně zacílit. Na druhé straně závahal i Salfický, když jeho vyhození zachytil Sýkora, ale zkušený golman v zápětí svou chybu napravil vynikajícím zákrokem. Za hosty mohl ještě vyrovnat Procházka, ale z mezikruží napálil jenom Schwarze. Strhující hokej v bouřlivé atmosféře musel diváky bavit.

Drtivý nástup do třetí třetiny měla opět Mladá Boleslav, ale rozhodnutí zápasu odmítli v nájezdech dvou proti jednomu nejprve Nouza a poté také Handlovský. Boleslav se nikam nehnala a snažila se hlídat modrou čáru, což se dařilo a hosty do větších šancí nepouštěla. Když se Lvi dostali do koncovky, narazili na připraveného Schwarze. Oba týmy zahodily během zápasu tak velké množství přesilových her. Rozhodnutí přišlo dvě minuty před koncem, kdy se prosadil David Vrbata, a po něm ještě dal definitivní razítko na boleslavskou výhru Důras.

BK Mladá Boleslav – HC Slovan Ústečtí Lvi 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Nejlepší hráč: Klimenta.

Branky a nahrávky: 2. Klimenta (Boháč), 58. Vrbata (Sýkora, Schnabel), 59. Důras (Novák, Boháč). Rozhodčí: Jeřábek, Fraňo – Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:9 navíc Zíb (MB) 10 minut OT. Bez využití. Diváci: 4100 (vyprodáno).

Ml. Boleslav: Schwarz – Kočí, Novák, Moravec, Zíb, Benda, Bauer, Schabel, Mocek – Nouza, Král, Handlovský – Klimenta, Boháč, Důras – Vrbata, Sýkora, Pšurný – Kazionov, Padělěk, Gajovský. Trenér: Šindel.
Ústí: Salfický – Zeman, Macháček, Klobouček, Kříž, Novotný, Pojkar, Němeček – Janků, Novák, Mikulík, Dragoun, Šaffer, Procházka, Špirko, Havlíček, Pazourek, Sklenička, Hanzl, Heřman, Hovorka. Trenér: Hořava.