Čtyřnásobný účastník mistrovství světa, který s národním týmem vybojoval stříbro a bronz v letech 2006 a 2012, přichází na hostování z Kladna do konce soutěžního ročníku.

„Petr je zkušený hráč, který hrával v NHL a má toho hodně za sebou. Naposledy působil v Kometě Brno, ale je odchovancem Kladna a s některými našimi hráči se dobře zná. Navíc pochází z Děčína, takže je pro něj Ústí ideální," vysvětlil jednatel Slovanu Vladimír Evan.

Tenkrát odehrál v nejslavnější hokejové soutěži světa celkem 177 zápasů za Anaheim, Nashville a Boston. Připsal si v nich 52 bodů za 22 branek a 30 přihrávek. Zahrál si i ve Finsku za Hämeenlinnu, Ilves Tampere či Kärpät Oulu, se kterým získal v letech 2004 a 2005 dva tituly. Ve Švédsku oblékal dres Timry a Skelleftey. Později se vrátil do Česka, kde nastupoval za Spartu, Kladno a naposledy Kometu Brno. V české reprezentaci odehrál 106 zápasů, ve kterých vstřelil osm branek.

„Má toho hodně za sebou, jeho zkušenost pro nás bude velkým přínosem. Navíc je to dobrý kluk do kabiny. Umí zakončit a bude výborný i do přesilovek," popsal Evan hlavní přednosti hráče, který má ve sbírce dokonce i zlatou medaili z mistrovství světa v in-line hokeji.

Útok posílí i Dalecký

Jednatel Slovanu Vladimír Evan dále prozradil, že z kádru Rytířů přichází na sever Čech i další útočník Jan Dalecký. „Je to kvalitní útočník, kterého znám už z juniorky. V poslední době na Kladně nedostával moc prostoru, navíc teď přišel k Rytířům ještě Václav Pletka. Dohodli jsme se proto, že bude do konce sezony působit u nás," prozradil a pokračoval:

„Momentálně usilovně pracujeme na tom, aby se vše stihlo co nejrychleji administrativně vyřídit, a aby mohli oba hráči nastoupit už v sobotu proti Litoměřicím."

Severočeši tak pokračují ve změnách v kádru. Už v týdnu si s Benátkami vyměnili beka Jiřího Kurku za Daniela Sobotku. „Kurka nehrál špatně, ale dostáváme spoustu gólů z dorážek a proto jsme chtěli někoho urostlejšího. Sobotka je razantní hráč, který by to měl čistit před bránou," vysvětlil Evan a dodal: „Od začátku sezony nás pronásledují zranění obránců, nyní už se ale většina z nich vrací k tréninku. Snad už to bude jen lepší."