Třiadvacetiletý gólman, který v lednu zažil debut 
v kanadsko-americké NHL v dresu Avalanche, podepsal s českým mistrem roční kontrakt
s opcí. V budoucnu by se měl stát jedničkou Tygrů.

Will v tomto týdnu vyjel s týmem na led a první trénink v nové aréně pro něj byl speciální. „Hrozně jsem se těšil, už jsem se nemohl dočkat. Bylo to pro mě trochu zvláštní. Hala se mi hodně líbí. Jsem natěšený. Prozatím mám z organizace výborné pocity," pěl ódy na klub v rozhovoru pro oficiální web Bílých Tygrů.

Talentovaný gólman zažil předsezonní přípravu v zámoří a tak může srovnávat. „Abych řekl pravdu, dost mi to v Liberci připadá jako na kempu NHL. Tam je také pouze dopolední fáze, přičemž se střídá posilovna s ledem," uvažuje nahlas.

Pro Willa je důležité, že se stihl seznámit s novými spoluhráči už během suché přípravy. „Jsem rád, že jsem už s kluky mohl být během letní přípravy, kde jsme se poznali a máme dobrou partu," potěšilo mladého brankáře.

V budoucnu jedničkou

Plzeňský rodák našel u Tygrů několik kamarádů. „Bavím se samozřejmě se všemi, ale nejvíce s mladšími hráči. Třeba Jana Stránského znám ještě z mládežnických celků Plzně, hrál jenom 
o kategorii výš. Dále třeba Michal Plutnar, Filip Pyrochta," vyjmenoval.

Will nahradil Marka Schwarze, jenž po mistrovské sezoně odešel hrát mezinárodní ligu EBEL do Znojma. U Tygrů bude krýt záda slovenské jedničce Jánu Lašákovi a v budoucnu by měla role prvního maskovaného muže připadnout jemu.

„Potřebovali jsme dát prostor mladému gólmanovi. Roman Will naprosto splňuje mou představu o brankáři, který by měl po Jánku Lašákovi převzít otěže naší branky. Se svým potenciálem by mohl vyrůst v novou brankářskou jedničku Tygrů," má jasno sportovní ředitel a trenér Filip Pešán.