Pavel Brendl byl tahounem Nižného Novgorodu ve středečním utkání Kontinentální hokejové ligy.

Mladého brankáře Kazaně Stanislava Galimova překonal sedmadvacetiletý rodák z Opočna hned dvakrát.

Poprvé při přesilovce ve 28. minutě, kdy srovnával na 2:2. O tři minuty později pak svému týmu ve hře 5 na 5 zajistil i těsné vedení. Ani to ale Torpedu k úspěchu nestačilo.

Brendla gólově podpořil pouze Jurij Dobryškin, zatímco na straně domácích se trefilo hned pět různých hráčů. Oleg Petrov navíc také dvakrát. Novgorod prohrál 3:6.

Brendla tak mohl těšit jen fakt, že se v tabulce elitních kanonýrů dotáhl se sedmnácti brankami za záda krajana Jana Marka z Magnitogorsku.

Bodovali i další dva Češi. Petr Čajánek s Karlem Rachůnkem přispěli k výhře Dynama Moskva nad Čechovem 4:2. První si připsal gól a nahrávku, druhý dvakrát asistoval.

Finální přihrávkou se prezentoval také Josef Straka z Čerepovce.

Kazaň – Nižnyj Novgorod 6:3 (0:1, 3:2, 3:0) – za hosty Brendl 2+0.
Nižněkamsk – Čerepovec 3:2 PP (0:0, 2:1, 0:1 – 1:0) – za hosty J. Straka 0+1.
Dynamo Moskva – Čechov 3:2 (1:1, 2:1, 0:0) – za domácí Čajánek 1+1, Rachůnek 0+2.
Novokuzněck – CSKA Moskva 0:1 (0:0, 0:0, 0:1).