„Je to výborný. Jen jsem koukal. Vůbec jsem nevěděl, že to kluci otočili, protože když jsme se chystali na náš zápas, tak prohrávali. Klobouk za to před nimi dolů,“ hlásil po utkání v Plzni kladenský obránce Jiří Ticháček, který byl sám u loňského stříbra juniorky.

Od začátku zápasu s Finy česká dvacítka honila ztrátu. Dvougólovou dotáhla, jenže hned vzápětí jí Suomi zchladili dalšími dvě góly. A když dali na 5:2, už to moc nadějně nevypadalo. Přesto se Češi vedení produktivním duem Becher – Kulich dosápali na 5:4 a při power-play Becher vyrovnal.

Adéla Šapovalivová v dresu švédského Modo
Šapovaliv získal bronz, nyní září i jeho sestra. Góly sázela proti USA i Finsku

A nejen to!

Hned vzápětí Hamara přidal šestou branku a role se otočila, teď museli odvolat gólmana Finové a český tým je dvěma trefami do prázdné brány dorazil.

Frustrovaní Seveřané pak trochu pokazili Šapovalivovi závěrečnou radost, když se pustili do rvačky, ale krásné pocity úplně vytěsnit nemohli.

Zpátky do klubů

Návrat ze Švédska domů bude veselý, i když hráči se hned zase rozprchnou do klubů a většinou to mají moc daleko. Tři z nich až za oceánem.

Matyáš Šapovaliv pojede až do Saginaw ležícího na jihu Huronského jezera ve Spojených státech, Marek Alscher, jemuž už gratulovala Florida Panthers, která ho draftovala, ještě dál do Portlandu v Oregonu, tedy na severozápad USA. A Adam Židlický do jihokanadského Mississaunga.

Jiří Kulich se spoluhráči se raduje z jednoho z gólů do sítě Finska
Čtyři góly za padesát vteřin. Čeští junioři se zapsali do hokejové historie

Zbylá dvojice Adam Bareš a Sebastián Redlich vlastně zůstane ve Skandinávii, Adam ve finském Lahti, kde už letos devětkrát dostal šanci v A týmu mužů, Sebastián ve švédském Södertälje, kde by se rád posunul z juniorky výš.

Snad se všem vrchol klubové sezony povede tak jako mistrovství světa, které se zapsalo zlatým písmem do dějin českého hokeje a vzpomínat se na něj bude dlouhé roky.