Své poslední vystoupení na turnaji začali lépe Švédové, když proti Fagemovi musel zasáhnout brankář Annunen, ovšem do vedení šli Finové. V 9. minutě Nousiainen zatáhl puk a poslal ho před bránu, kde jej do branky tečoval Puistola. Švédové srovnali o čtyři minuty později, když Sandin v přesilové hře prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Vrátit náskok Finům mohl vzápětí Maccelli, ale toho vychytal brankář Alnefelt. O poznání úspěšnější byl stejný hráč Suomi v závěru třetiny, když zužitkoval chybu Höglandera a propálil i švédského gólmana.

Vše na téma MS U20 v hokeji zde

Po pauze vyvinuli Švédové velkou snahu o vyrovnání, Raymond ani Eriksonn však neuspěli. Až ve 31. minutě Ginning vybídl do úniku Höglandera, jehož střelu ještě finský brankář vyrazil, ale na dorážku Fagema už byl krátký. Ještě hůr bylo Annunenovi o tři minuty později, kdy ho nahozením z rohu kluziště překvapil Öberg a Fin si srazil puk za svá záda.

Ještě ve druhé části mohl srovnat Honka, ale netrefil odkrytou branku. Hned na začátku třetí dvacetiminutovky měli velkou šanci na navýšení náskoku Švédové, ale nevyužili 75 vteřin dlouhou přesilovou hru pět na tři.

Ve 48. minutě mohl vyrovnat Petman, ale ležícího brankáře nepřekonal, finským neúspěchem pak skončil i následný velký tlak či hra bez brankáře a slavit zisk bronzu tak mohli Švédové.

O bronz:

ŠVÉDSKO – FINSKO 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Sandin (Lundkvist, Fagemo), 31. Fagemo (Höglander, Ginning), 34. Öberg (Nässén) – 9. Puistola (Nousiainen, Tanus), 20. Maccelli. Rozhodčí: Campbell, Lawrence (oba Kan.) – Huseby (Kan.), Shalagin (Rus.). Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 7954.