"Vzhledem k vynuceným změnách v programu základní části NHL způsobeným událostmi souvisejícími s nemocí covid-19 a pokračující nejistotou způsobenou pandemií koronaviru, NHL a NHLPA aktivně diskutují otázku o účasti hráčů NHL na zimních olympijských hrách v Pekingu. Očekáváme, že v nadcházejících dnech budeme schopni oznámit konečné rozhodnutí," uvedli představitelé NHL a NHLPA ve společném prohlášení.

I přes zvyšující se počet nemocných hráčů a odkládání zápasů, bude NHL pokračovat a soutěž nebude přerušena. I proto, že hokejisté ani další členové klubů, kteří byli pozitivně testování, nemají vážnější zdravotní problémy. "Lékařští experti NHLPA a NHL se rozhodli, že i nadále budeme řešit vše případ od případu," napsali zástupci organizací.

Trenér Filip Pešán na střídačce během Channel One Cupu v Moskvě.
Hrubec se styděl, Pešán nechápal. Hokejová reprezentace tápe a Peking se blíží

Kvůli pandemické situaci bylo zatím v NHL odloženo 27 zápasů, přičemž minimálně dalších 12 přijde na řadu v nejbližší době. Vedení soutěže o víkendu rozhodlo, že nejméně od 20. do 23. prosince proti sobě nebudou hrát kanadské a americké týmy, aby se omezilo přeshraniční cestování. Podle agentury AP se ale očekává, že budou přeložena i další utkání o Vánocích

Celkem osm týmů aktuálně netrénuje. Ke Coloradu, Floridě, Calgary, Nashvillu a Bostonu se přidaly Detroit, Toronto a naposledy v neděli plánovaný trénink po třech pozitivních testech zrušil Columbus. Podle AP je na takzvaném covidovém seznamu v současnosti asi deset procent z více než 700 hráčů NHL.

Jakub Flek v souboji s ruskou obranou.
Takhle prohrát před olympiádou? Nepřípustné, hřímal v Moskvě naštvaný Pešán

Olympijské hry v Pekingu se uskuteční od 4. do 20. února, hokejisté z NHL se pod pěti kruhy mají představit po osmi letech, naposledy hráli v Soči 2014. Oficiálně mohou účast v Číně zrušit bez sankcí do 10. ledna, komisionář NHL Gary Bettman ale již několikrát připustil, že konečný verdikt může padnout i později.