Budoucnost hráče, jemuž bude v prosinci 40 let, je nadále nejistá. 

Kudrna neakceptoval původní návrh kontraktu, v úterý dostal od vedení Mountfieldu nový a vzal si čas na rozmyšlenou. S konečným verdiktem by měl přispěchat v horizontu několika dní. „Ano, je to tak. Stále jednáme. Teď je na mně, jak se rozhodnu. Musím to probrat s manželkou, ale třeba také s otcem, který mě uměl vždy dobře poradit," řekl Deníku uznávaný útočník.

V uplynulých dvou sezonách přispěl Mountfieldu 34 brankami a 42 asistencemi, což z něj dělá třetího nejproduktivnějšího hráče mužstva.

Situace po sezoně byla nepřehledná. Generální manažer Aleš Kmoníček čekal na vyjádření hlavního kouče Petera Draisaitla ohledně skladby kádru pro příští sezonu. Jméno Jaroslava Kudrny bylo s otazníkem.

Nešlo o sportovní výkonnost. Ta byla bez námitek. Problémem byl napnutý vztah mezi oběma personami. Ten se výrazně zhoršil poté, co německý kouč nenominoval zkušeného útočníka do utkání na Slavii. Napětí už údajně opadlo. Draisaitl s Kudrnou u oběda a dobré kávy situaci probrali a nepříjemnosti vyřešili.

„Oba se potkali. Trenér mu řekl svoje představy o jeho roli v mužstvu a také to, že by byl rád, kdyby převzal větší zodpovědnost za kabinu. Jarda to přijal. Výsledkem sezení bylo, že na všem podstatném se domluvili. Pak jsme začali řešit smlouvu," komentuje běh událostí generální manažer Aleš Kmoníček.

Co znamená větší zodpovědnost za kabinu?

Pokud Kudrna kývne na druhou nabídku smlouvy, bude mu na dres přišito „áčko", které nosí asistenti kapitána. Oficiálně tak bude patřit mezi lídry mužstva, kteří mají na svých bedrech největší zodpovědnost za týmové úspěchy. Draisaitl s ním bude muset zacházet jinak, i tak má znít jedna ze součástí dohody.

Kmoníček má z aktuálního vývoje dobrý pocit. „Obě strany chtějí spolupracovat, což je nejdůležitější. Jardovi jsme dali vyšší nabídku, než byla ta původní. Teď čekáme, jak se rozhodne," uvedl.

Nic nového není ani okolo Tomáše Mertla, Kudrnova parťáka z elitní lajny. Tomu po sezoně skončila v Hradci smlouva a novou – velmi lukrativní nabídku – odmítl podepsat už v únoru s tím,  že by rád hrál od příští sezony v zahraničí. Odpovídající návrh kontraktu ale dosud z venku nedostal.

„S Tomášem jsem mluvil předminulý týden. Jeho situace je stále stejná. V tuhle chvíli platí, že skládáme mančaft bez něho, ale zároveň nikde není řečeno, že se k jednáním nemůžeme vrátit," poznamenal Kmoníček.

V pátek Hradec oznámí první novinky v kádru. Do té doby klub nehodlá komentovat jakékoliv spekulace kolem možných posil. Podle informací Deníku  by měl Hradec oznámit příchod zkušeného obránce Karla Pilaře ze Sparty Praha, důrazného útočníka Bedřicha Köhlera ze Zlína a nadějného gólmana Tomáše Krále, syna prezidenta hokejového svazu.