K lepším časům má týmu pomoci i důrazný kouč Peter Draisaitl, který mužstvo převzal v průběhu minulé sezony a dostal důvěru i dál. "Ráno před prvním tréninkem na ledě nám představil svou vizi a jak chce s námi pracovat. A bylo to hned vidět; určitě budeme fárat a plnit, co po nás trenér požaduje. Od toho se pak budou odvíjet naše výsledky," věří Rolinek v zúročení tvrdé letní dřiny.

Šestatřicetiletý mistr světa z roku 2010 netají touhu dát fanouškům tradičního klubu zase důvod k radosti. Nejen výsledky, ale i dobrým hokejem. "Chci, abychom se my hráči prezentovali spolu s realizačním týmem jinak než vloni. Nechceme se k tomu už vracet. Máme to sice stále v hlavě, ale o to více nechceme dopustit opakování poslední sezony," prohlásil odhodlaně Rolinek.

Jedou naplno

Připustil, že první tréninky jsou těžké. "Skočili jsme do toho. Žádné rozcvičení, rovnou od první minuty jedeme naplno. A co jsme se v kabině bavili po prvním tréninku, tak toho všichni měli plné zuby. Ale to je dobře. Energii tu má každý, všichni jsme odpočinutí. Bylo by špatně, kdyby to neplatilo," pochvaloval si Rolinek.

Každý z Draisaitlových svěřenců už se těšil, až Dynamo vyjede na led. "Jsme hokejisté, naše práce je na ledě. Takže jsme rádi, že nemusíme pouze běhat, jezdit na kole a zvedat těžké činky," přitakal Rolinek.

Dobře složený tým

Věří, že velká obměna kádru přinese svěží vítr do kabiny a vybalancuje tým pro úspěšné působení v extralize. "Budeme nejen mužstvo bojovníků, ale máme tu i šikovné hráče. Správný tým není složen jen z dvaceti rváčů nebo technických hokejistů. Je potřeba, aby mužstvo bylo komplexně vyvážené, a já doufám, že náš tým je dobře složený," podotkl Rolinek.

Sílu týmu prověří zajímavá skladba přípravných duelů. Skládá se z účasti a tří zápasů na silně obsazeném Mountfield Cupu, čtyř vystoupení v Lize mistrů a jediného zápasu s přívlastkem přátelský proti Mannheimu.

Těžké zápasy v přípravě

"Potřebujeme nyní odvést těžkou práci na ledě, to je základ. Samozřejmě v kabině vnímáme pozitivně, že nás čekají výborní soupeři, ať už hovoříme o obou mužstvech z KHL (Omsk a Ufa) nebo o Mannheimu, se kterým hrajeme posléze. Všechno to budou těžké zápasy, žádná přátelská utkání," očekává Rolinek, jehož se spoluhráči kromě ruských klubů čeká na Mountfield Cupu i derby s Hradcem Králové.

"Bude to poslední zápas na turnaji. Sám beru derby o něco více než ostatní týmy v extralize. Je to sice přípravné utkání, ale budeme hrát o umístění a navíc proti rivalovi. I tento duel bude mít pořádný náboj," předpovídá Rolinek.