Ještě si léčí zraněné koleno z mistrovství světa. „Na dovolené jsem zatím nebyl. Jen běhám tři týdny po doktorech,“ říká hokejista Jan Marek.

Když si však včera pustil po dlouhé době internet, přečetl si příjemné novinky z klubu. „Bylo by skvělé zahrát si s hráčem jako Sergej Fjodorov,“ usmál se.

Sám v týmu platí za hlavní hvězdu, která s Magnitogorskem prodloužila smlouvu na další rok.

Věříte, že byste si s Fjodorovem zahrál v jednom útoku?

Oba hrajeme na centru, ale proč ne? Není to nepravděpodobné.

Jaký to je podle vás hráč?

Pamatuju si ho, ještě když začínal v Detroitu, občas jsem o něm slýchával. Měl skvělé bruslení. Sergej je výborný hráč, určitě by nám pomohl.

Proč jste vlastně prodloužil s klubem kontrakt vy?

Rozhodl jejich zájem. Já se rozhodoval už jen mezi Magnitkou a Petrohradem, ale zájem tamních lidí byl opravdu obrovský.

Můžete to popsat blíže?

Trenér i generální manažer mi volali každý den. Přemlouvali mě, prosili. Než jsem se po sezoně vrátil domů, zastavovali mě lidi na ulici a ptali se mě, jestli zůstanu. Byl to moc hezký pocit.

Takže rozhodla jistota?

Ano, vím, jako tam mám pozici. Petrohrad je krásné město, s přímým spojem do Prahy. Ale Lucka (manželka) mi řekla, ať se rozhodnu sám. Není jednoduché žít na Uralu, ale ještě jeden rok tam vydržíme.

A pak se vrátíte?

Vrátíme se domů nebo blíž domovu.

Co vám vedení klubu říkalo, když vás přemlouvalo?

Že vybuduje nový tým, ještě silnější.

A slibu dostává, že?

Hráče, které podepsal, jsou fakt skvělí. Třeba takový Pronin, kapitán Atlantu Mytišči – přesně tenhle typ potřebujeme. Už nebudeme jen techničtí, už budeme i nepříjemní pro soupeře.

Kdy se na novou sezonu začnete připravovat?

Chtěl bych od příštího týdne. Uvidím, co mi dovolí koleno (zranil si ho při utkání s Kanadou na MS ve Švýcarsku – pozn. red.), s doktorem Pavlem Kolářem jsme domluveni, že se možná podrobím artroskopii. Ale chtěl bych začít co nejdřív.

Takže jste přišel i o dovolenou?

Ne, na tu je ještě čas. Do Ruska se vracím až 2. srpna, takže plánujeme s mými rodiči i s rodiči Lucky zájezd do Řecka nebo na Krétu. I to moře mi snad pomůže.