Útočník Montrealu Canadiens Paul Byron je ve svých třiatřiceti letech základním stavebním kamenem svého týmu, technický hráč je na ledě bojovníkem, který se nebojí spadnout do střely či se zastat svého spoluhráče v šarvátce.

Reprezentační útočník Tomáš Hyka je jednou z nejzvučnějších posil hokejové extraligy.
Frolík, Hyka i hvězdní gólmani. Extraliga láká navrátilce, fanoušci si pošmáknou

Svoji obětavost Byron ukázal i velmi neplánovaně. Podle zprávy Jeremieho Asselina z francouzského webu RDS totiž Byron s rodinou vyrazil v sobotu ráno rybařit. Jen pár metrů od Byrona a členů jeho rodiny se ale zřítil hydroplán. Ten se bezprostředně po havárii přetočil a začal se potápět.

Záchrana dopadla úspěšně

Podle Byronova švagra neváhal útočník Montrealu ani vteřinu a ihned skočil do vody zachraňovat pilota. „Všude byly trosky a palivo, motor byl horký. Paulovi se nakonec podařilo zachránit pilota, riskoval svůj život,“ popsal situaci švagr. Sám Byron se k celé záležitosti odmítl vyjádřit.

Forvard, který před Montrealem strávil část kariéry v Calgary Flames a následně Buffalu Sabres, se tak stal ze dne na den absolutním hrdinou. V NHL má na svém kontě už 521 zápasů, v nich nastřílel 98 gólů, k nim přidal 110 asistencí.