Petru Čechovi po ukončení kariéry profesionálního fotbalisty učaroval hokej. Zakotvil v druholigovém anglickém Oxfordu, kde se stal oporou a sbírá jedno ocenění za druhým. 

V jednačtyřiceti letech nyní udělal Čech další skok ve své kariéře. Jeho kvalit si totiž všimli v Belfastu Giants, obhájci mistrovského titulu. "V pondělí se mi ozval s tím, jestli bych se k jeho týmu nepřipojil na výpomoc, jelikož mají problémy se zraněnými brankáři. Domluvili jsme se na mé výpomoci a pak se vyřešily formality. Dnes ráno jsem s týmem poprvé trénoval," potvrdil brankář, který kromě Chelsea chytal za francouzské Rennes, pražskou Spartu či Blšany, že kontakt přišel přímo od trenéra Belfastu Adam Keefe, který si bývalého reprezentačního brankáře vybral na hostování. 

Utkání 34. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - HC Dynamo Pardubice, 3. ledna 2023, Ostrava. Lukáš Sedlák z Pardubic.
Za hokejem k Saúdům? Teď nemám žádné touhy, třeba až budu starší, žertuje Sedlák

Belfast bude pro Petra Čecha už čtvrtým hokejovým angažmá na Britských ostrovech. Do tamního hokeje vstoupil v roce 2019 v barvách Guildfordu hrajícího čtvrtou nejvyšší soutěž. Posléze byl hráčem Chelmsfordu a již zmíněného Oxfordu. Na zádech přitom nosí číslo 39, které proslavila jiná gólmanská legenda, Dominik Hašek.