Třicetiletý útočník zamířil do kádru extraligového nováčka před začátkem sezony poté, co se rozhodl předčasně ukončit angažmá v Petrohradu.

Udělal dobře. V nejvyšší české soutěži byl pod koučem Vladimírem Růžičkou nejvýraznější postavou - v základní části si připsal 61 bodů (23 gólů a 38 asistencí), díky čemuž se stal nejproduktivnějším hráčem extraligy.

Play off už tak slavné nebylo - Piráti sice v předkole srazili Kometu, ale ve čtvrtfinále prohráli s Libercem. Bezprostředně po pondělním posledním utkání série Červenka potvrdil, že v Česku v další sezoně hrát nebude.

"Nějaké plány už mám, ale zatím je ještě brzy, tak nemá cenu o tom moc mluvit. Ty plány jsou každopádně jiné, než že bych tady zůstal," řekl Červenka novinářům.

O pár hodin později jeho agent Aleš Volek potvrdil dohodu se švýcarským klubem.

"Smlouva je podepsaná," prohlásil manažer.

Červenka se nechal slyšet, že by ho lákala NHL.

Je to možné? I přes dohodu s Fribourgem existuje varianta, že by to v zámoří zkusil v nadcházejícím ročníku. "Malá," uvedl Volek. Blíže však podmínky dohody ovšem nespecifikoval.

Fanoušci ale řeší ještě jednu nejistotu. Bude Roman Červenka chtít do reprezentace?

V letošní sezoně, ačkoliv zářil, dres národního týmu neoblékl. Nejprve se omluvil kvůli údajným zdravotním problémům a potom ho zase nepozval kouč Vladimír Vůjtek.