Dalšími dvěma jsou brankář Alexander Salák a Jaromír Jágr. Právě s dvaačtyřicetiletou hvězdou si Červenka také poprvé v Bělorusku zahraje v útoku a obnoví dřívější spolupráci, praktikovanou naposledy právě v Soči.

ČTĚTE TAKÉ: Česká soupiska je kompletní. Kouč ji doplnil o útočníka Martina Růžičku

Američané mají v Bělorusku úplně jiné mužstvo bez velkých hvězd a nejmladší na turnaji. Ale styl hry se podle Červenky dá čekat stejný. "Jsou to kluci z NHL z malého hřiště, umí dobře bruslit, jsou přímočaří do brány. Hrají takový efektivní hokej, který bychom chtěli hrát taky, ale moc nám nejde," řekl novinářům Červenka.

"Naše hra není ideální a výsledky také ne. My jsme v podstatě kromě Norů neporazili nikoho. Teď se to maže, začíná se od znovu, ale doufám, že ten nejlepší hokej začneme hrát teď. Jestli ne, tak pojedeme domů," uvedl mistr světa z Německa z roku 2010. "Musíme se na to připravit každý individuálně. Odvést perfektní týmový výkon."

Facka od Francie a proslov trenéra

Vůbec by dopředu nejásal, že se Češi vyhnuli Rusku a se Spojenými státy americkými by mohl být souboj o semifinále snadnější. "Nemyslím si, že by byli nějaký slabý soupeř nebo horší než my. My zatím takový tým taky nemáme, nic jsme nepřevedli. Favorité jsou spíš Američani nebo jsou šance minimálně stejné," upozornil Červenka.

Češi se potrápili základní skupinou. Prohráli se Švédy, Kanaďany i Dány, zdolali Slováky, Italy, Nory a Francouze. Podle Červenky je těžké přijít na to, proč se mužstvo zatím nedokáže nastartovat a odehrát celý vydařený zápas. "Je otázka, jestli máme vůbec takový tým," uvedl útočník Petrohradu.

"Druhá věc je, že se to vyrovnává. Žádný tým se nedá podcenit. Francouzi hráli výborně, což ale není nic na omluvu. Ten zápas bychom měli zvládnout. Anebo minimálně neprohrávat 0:3. Na druhou stranu, kdybychom neprohrávali 0:3, jestli bychom se vůbec probrali… Ve čtvrtek k tomu musíme přistoupit jinak," prohlásil Červenka. Věří, že 'facka' od Francouzů i důrazná domluva trenéra Vladimíra Růžičky pomůže. "Když ne, tak je konec."

Sílu tým má

Pozitiva hledá v zápase s Norskem i přes těsnou výhru 1:0. "S nimi jsme odehráli docela zodpovědný zápas. I když jsme nedali góly, tak všichni jsme měli v hlavě, o co jde. Doufám, že proti Američanům to bude stejné. Není na co čekat, hraje se čtvrtfinále mistrovství světa a snad to ze sebe dostaneme," podotkl Červenka.

Na turnaji si zatím připsal v sedmi zápasech čtyři body za gól a tři asistence. Přál by si, aby i on začal proměňovat šance. "Není to ideální. Když má někdo lauf a dává co zápas gól, tak se daří jinak a je to na psychiku jiné. Víc si dovolí. Na druhou stranu to nemá cenu moc nějak řešit, ani na to není čas. Tady člověk není za sebe, my chceme, abychom vyhráli čtvrtfinále. Je jedno, kdo dá góly," uvedl.

Červenka věří, že český tým má sílu, ale ještě ji naplno neukázal. Musí se podle něj vyvarovat zbytečných vyloučení a podat kvalitní výkon po celých 60 minut. "Když odehrajeme poctivý hokej, tak věřím, že to můžeme zvládnout," dodal.