"Moc času není a soupeř v tom má velkou výhodu. Ale na to se nemůžeme vymlouvat a musíme se připravit a urvat medaili," poznamenal Červenka po porážce 0:3. Jaké to je hrát zápas zklamaných semifinalistů o bronz, dobře ví, před třemi lety se na MS v Bratislavě podílel hattrickem na vítězství nad Ruskem.

Švédové budou mít výhodu, že své semifinále dohráli o čtyři hodiny dříve. "Je to těžké, hráli jsme později a musíme si jít lehnout. Musíme ale najít zbytky sil a porvat se o to," uvedl Červenka.

Boj o bronz bude o to těžší, že Češi věřili, že mohou přes Finsko postoupit. "Všichni jsme si věřili, že můžeme jít do finále. Ale je to hokej, může postoupit jen jeden a už s tím nic neuděláme. Musíme se připravit na zítra a zkusit to vyhrát," podotkl.

Stejně jako další reprezentanti přiznal, že utkání s Finy se reprezentaci nepovedlo.

"Měli jsme špatný začátek. Oni nám lehce chodili středním pásmem a zaváželi si puk, jak chtěli. Nám chyběla hra s pukem, podržet si ho. A když už jsme puk měli, byli jsme daleko od sebe. Přišlo mi to jako ty zápasy předtím. Nepomáhali jsme jeden druhému a nevytvářeli jsme si šance," hodnotil Červenka zápas.

Klíčovým faktorem byla i malá produktivita. Češi nedokázali ani jednou překonat spolehlivého Pekku Rinneho. "Byl pro nás velký problém. Byl jistý, asi měl i štěstí, ale to k tomu patří. I když toho na něj moc nešlo, tak to, co šlo, to chytil. Je to výborný gólman a dnes to ukázal," ocenil gólmana Nashvillu.

Díky jeho pozornému výkonu a brance vstřelené v první třetině se mohli Finové soustředit na obranu a zápas kontrolovali. "Možná by to bylo jiné, kdyby se nám povedlo dát gól. Jenže Rinne chytal výborně. Oni vyráželi jen do brejků a čekali, co jim nabídneme…," pokrčil ramena.

S blížícím se koncem zápasu to bylo stále těžší.

"Byla to křeč. Oni jen čekali a měli plno šancí. To bylo tím, jak jsme do nich tlačili," řekl Červenka. Přesto doufal, že s utkáním Češi něco udělají. "I za stavu 0:2 jsme věřili, že to můžeme otočit. Stalo se to už několikrát, 2:0 je takové všelijaké vedení. Dostaneš gól a jsi pod tlakem. Jenže my tu kontaktní branku nedali," dodal Červenka.