"Jedu tam hned po zápase. Máme volný víkend a já tam mám nějaké schůzky plus představení," řekl Červenka novinářům v Bielu během příprav na odvetný duel proti švýcarské reprezentaci. Přesný program ale neznal. "Vše připravují oni, takže já ani pořádně nevím, co mě tam čeká," pousmál se mistr světa z roku 2010.

Pokud to před nedělním návratem do Prahy stihne, rád by si prohlédl i místa, kde by mohl s rodinou od léta bydlet. "Určitě mi nějaké možnosti na bydlení ukážou," řekl Červenka, který také slavnostně převezme nový dres. Nebude na něm ale jeho oblíbená desítka. "Už jsme to řešili. Desítku mají pod stropem, takže budu asi mít jedenáctku," řekl třicetiletý útočník, který v této sezoně hrál za Chomutov a stal se nejproduktivnějším hráčem extraligy.

Zatímco ve Vispu, kde Češi hráli ve středu, si prostředí moc prohlížet nemusel, neboť místní EHC hraje druhou ligu, do Bielu bude s týmem Fribourg-Gottéron jezdit. Novou Tissot arénu kvůli tomu ale speciálně nestudoval. "Prohlížel jsem si ji hlavně proto, že jsem tady poprvé. Je to stejné, jako když člověk přijde do nového prostředí," řekl Červenka.

Český tým ve středu s domácí reprezentací prohrál 2:3, když dvakrát inkasoval v oslabení a jednou dokonce při přesilovce. "Ve hře pět na pět to nebylo špatné, měli jsme šance i dobrý pohyb. Možná jsme měli i trochu navrch. Rozhodly přesilovky a oslabení, v tom byli Švýcaři lepší a díky tomu vyhráli," podotkl odchovanec pražské Slavie.

Věří, že dnes český výběr zápas zvládne. "Švýcaři hodně bruslí, jsou přímočaří a myslím, že hrají pár let stejný hokej a na dobré úrovni. Minulý týden vyhráli ve Švédsku a i na mistrovství světa hrají dobře. Není to slabý soupeř, ale věřím, že zápas můžeme zvládnout a zvládneme. A vyhrajeme," dodal Červenka.