Oproti úvodnímu duelu proti Jižní Koreji předvedli čeští reprezentanti mnohem aktivnější výkon. Kanadě sice chyběly hvězdy z NHL, pořád se ale jedná o kvalitní mužstvo, které na olympiádu přijelo s medailovými ambicemi.

Vstup do zápasu Čechům opět utekl, když už ve druhé minutě v přesilovce šikovně tečoval střelu na českou branku Raymond. Národní tým se tím ale nenechal zaskočit a vytvářel si střelecké šance.

Zlepšená hra vyústila v branku Dominika Kubalíka, který dostal v proházené sestavě větší prostor. V 7. minutě si šikovně našel puk a z ostrého úhlu zaskočil kanadského gólmana Scrivense.

Ester Ledecká je zlatá!
Ledecká je zlatá! Na OH šokovala vítězstvím v super-G. Na lyžích

„Byl tam mrtvý puk, jsem rád, že to tam spadlo. Nehrajeme vůbec špatně, ale musíme ještě přidat,“ komentoval svůj gólový okamžik Kubalík.

Kanaďané ovšem znovu udeřili v početní výhodě. Ve 14. minutě se prosadil důrazný Bourque. Češi ovšem nesložili zbraně, dál se tlačili před Scrivense a v úvodu druhé třetiny z toho pramenilo vyrovnání Michala Jordána.

Pak chvílemi diktoval tempo hry soupeř, ale na českou obranu a pozorného gólmana Pavla Francouze si nepřišel. Vyrovnaný duel pokračoval i ve třetí dvacetiminutovce. Šance se střídaly na obou stranách, gól ale nepadl.

„Hráli jsme poctivě dozadu,“ řekl obránce Jordán. „Musíme se v dalších zápasech vyvarovat faulů, protože rozhodčí tu mají hodně přísný metr,“ zdůraznil střelecky aktivní zadák.

Švédové (ve žlutém) porazili Němce těsně 1:0.
Švédové se nadřeli, Rusové si spravili náladu

Šlo se tak do prodloužení, které zvedalo diváky ze sedadel. Oba týmy byly blízko rozhodnutí. Nakonec ale přišla řada na nájezdy.

Ve druhé sérii se trefil kanadský útočník Wolski, na to ale hned odpověděl Petr Koukal. Francouz pak chytil pokus Roye a na druhé straně úspěšně zakličkoval Jan Kovář.

Ve čtvrté sérii neuspěli ani Bourque, ani Červenka. Pak ale Kanaďan trefil tyčku Francouzovy branky a bylo hotovo. Čeští hokejisté vyválčili cenné dva body a oproti mdlému výkonu v prvním zápase konečně naznačili, čeho jsou schopni.

Slovenští hokejisté po velkém boji podlehli Spojeným státům 1:2.
Slováci nenavázali na úspěch s Rusy. Nad jejích síly byly USA

„Měli jsme lepší první polovinu zápasu, pak nás Kanada trochu přitlačila. Bylo to ale úplně jiné utkání než proti Koreji a získali jsme extrémně důležité dva body,“ hodnotil trenér Josef Jandač. „Vítězství proti Kanadě se vždycky počítá,“ dodal.

Poslední zápas ve skupině sehrají čeští hokejisté v neděli od 8.40 se Švýcarskem.