Jaromír Jágr už jednu obdobnou cenu získal v zámoří. Před čtyřmi lety obdržel Bill Masterton Trophy za oddanost a věrnost hokeji, teď je mezi pěti kandidáty, kteří mohou získat Career Excellence Award, tedy v podstatě evropskou verzi tohoto ocenění.

Kladenský odchovanec má za sebou dlouhou a úspěšnou kariéru v zámoří, během níž posbírala velkou řadu ocenění a drží přední příčky v historických tabulkách NHL. A ani po odchodu z amerických a kanadských kluzišť hokej neopustil

Mateřskému Kladnu pomohl k postupu do extraligy a neztratil se ani mezi elitou, za osmatřicet utkání nastřílel patnáct branek a čtrnáct připravil spoluhráčům. Navzdory tomu se Rytíři však poroučeli zpátky do druhé úrovně tuzemského hokeje.

Druhým českým zástupcem je suverén uplynulého extraligového ročníku, co se týče kanadského bodování. Forma Milana Gulaše táhla Plzeň v průběhu celé sezóny. Západočeský kanonýr už potřetí za sebou opanoval kanadské bodování, když nastřádal 76 bodů.

Navíc dominoval s pětatřiceti brankami i střelecké tabulce a jeho jednačtyřiceti asistencím se dokázal vyrovnat jen liberecký Michal Birner.

K tomu, aby přidal další body a vítězství v play off, ale zabránila koronavirová pandemie, která předčasně ukončila sezónu ještě před startem čtvrtfinálových sérií.

Kromě dvojice českých hokejistů bojují o prvenství ještě Joel Lundqvist z Frölundy, Lasse Kukkonen hrající za finské Oulu a mnichovský Yannic Seidenberg.

Hlasovat můžou fanoušci zde. Vítězové budou známí 9. června.