Po sobotní generálce proti USA, v níž mladí čeští hokejisté vyhráli po dobrém výkonu 3:1, se jim vstup do prestižního juniorského turnaje nevydařil úplně podle jejich představ. Na rychlou branku Švýcarů ze třetí minuty ještě zareagovali vyrovnávající trefou Ivana a poté se dokonce zásluhou Nováka dostali do vedení, ale druhá třetina patřila opět soupeři, který vedl přes polovinu zápasu 3:2. Až při závěrečném náporu se český tým dočkal vyrovnání po nahozeném puku Baláže od modré čáry, který prošel až za záda gólmana Henauera, který měl zakrytý výhled.

Rozhodovalo se tak v samostatných nájezdech. Po pěti sériích byl opět nerozhodný stav 3:3, když se za český tým trefili Gut, Chlubna a Novák. Vítěznou trefu vsítil v sedmé sérii kapitán týmu Michal Gut.

Ve druhém utkání břeclavské skupiny Kanada smetla Finsko 6:0, v Piešťanech zdolali Rusové celek USA 6:2 a domácí Slováci podlehli Švédsku 2:3.

Česká reprezentace odehraje svůj druhý zápas v úterý od 19 hodin s Finskem, což by mohl být klíčový duel o postup do semifinále.

ČR – Švýcarsko 4:3 po samostatných nájezdech
Branky: 5. Ivan, 14. Novák, 59. Baláž, rozhodující nájezd Gut – 3. Hofer, 24. Allenspach, 26. Derungs.