Online reportáž

Český kouč Vladimír Vůjtek očekává, že Dánové budou na podobné úrovni jako poslední dva soupeři Norsko a Kazachstán. Nory Češi ve čtvrtek porazili 7:0 a Kazachy v pátek 3:1. „Nepleťme se tím výsledkem s Norskem. Nám v tom zápase všechno vyšlo a výsledek byl jiný, než by byl třeba další den," podotkl Vůjtek.

V brance českého týmu se objeví Dominik Furch, který zatím na šampionátu neinkasoval, když vychytal výhry nad Ruskem (3:0) a Norskem (7:0).

Do zápasu by měla zasáhnout z pozice třináctého útočníka i čerstvá posila z NHL Radek Faksa. Útočník Dallasu do dějiště turnaje přicestoval až dnes brzo ráno, jeho cesta do Moskvy se protáhla kvůli problémům s vízem. "Bylo to náročné. Ale jsem tu, je to super," řekl po tréninku.

S Dány už jednou prohráli

Česká reprezentace se s Dánskem dosud utkala osmkrát, sedmkrát vyhrála, z toho v roce 2013 na mistrovství světa ve Stockholmu po boji 2:1 až po samostatných nájezdech. Dánové slavili v posledním vzájemném zápasu na světovém šampionátu v roce 2014 v Minsku, kde vyhráli 4:3 po samostatných nájezdech.

Dánové mají po duelech s Norskem (3:0), Švédskem (2:5), Švýcarskem (2:3 v prodloužení), Ruskem (1:10) a Lotyšskem (3:2 po samostatných nájezdech) na kontě šest bodů a bojují ještě o naději na postup do čtvrtfinále. Švédský trenér Jan Karlsson má v týmu tři hráče, kteří v této sezoně působili v NHL. Jsou to útočníci Jannik Hansen z Vancouveru, Nikolaj Ehlers z Winnipegu a Lars Eller z Montrealu.

Dánové stejně jako Češi hráli ve čtvrtek a v pátek dva zápasy ve dvou dnech a po debaklu s Ruskem si díky výhře nad Lotyšskem udrželi reálnou naději na play off. „Bude to pro nás velká výzva proti Čechům, kteří tady hrají velice dobře," řekl Eller, klubový spoluhráč českého kapitána Tomáše Plekance.

MS v hokeji 2016