V týmu ho na dnešním srazu v Praze nahradil Matěj Machovský z Plzně.

Vůjtek po pátečním utkání ve Švýcarsku uvedl, že na květnový šampionát počítá s trojicí brankářů působících v Kontinentální lize a do přípravy už neplánuje pozvat dalšího gólmana. Nyní ale musel v týmu udělat změnu.

Sedmadvacetiletý Kovář se rozhodl být s manželkou Petrou, s níž očekává narození potomka. "Čekáme rodinu a rozhodl jsem se být proto doma s rodinou, abych mohl být ženě při ruce a se vším jí pomoci," řekl Kovář.

"Kromě narození dítěte navíc doděláváme barák a já byl osm měsíců pryč kvůli hokeji. Dlužím to manželce a chci jí maximálně pomoct, jak to jen půjde," doplnil.

Připustil však zároveň, že nešlo o úplně snadné rozhodnutí. "Samozřejmě mě mrzí ta sportovní stránka. A mrzí to z tohoto pohledu i mou ženu, ale myslím, že je správné nemít hokej na tom úplně prvním místě," prohlásil Kovář, jenž v KHL působí od roku 2013.

Čekání na Mrázka a Neuvirtha

Dvaadvacetiletý Machovský, který hrál s Plzní semifinále play off, se přiřadí k Pavlu Francouzovi z Čeljabinsku a Dominiku Furchovi z Omsku.

V úvahu pro šampionát připadal Jakub Štěpánek (Švýcarsko). Ovšem i tady trenéři narazili.  "Mluvil jsem s ním a omluvil se z důvodu zranění," dodal Vůjtek na adresu mistra s Bernem.

Teoreticky by mohl přijet Michal Neuvirth či Petr Mrázek (Philadelphia a Detroit jsou na pokraji vyřazení).

Ještě je trochu času. "Ještě jsme to nepustili úplně z hlavy, ale samozřejmě máme indicie, že ti kluci mají určité problémy a nepřijedou. Čekáme na to, až v soutěži skončí, a potom se rozhodneme," uvedl Vůjtek.

Český tým v přípravě čekají dva zápasy ve Finsku, dva se Švédskem a pražská generálka s Kanadou.