"Klepiš dostal volno, které podle lékařů potřebuje. Má nějaké naraženiny," řekl asistent trenéra Ondřej Weissmann novinářům po dnešním dopoledním rozbruslení v O2 areně.

Zkušený třinecký útočník se zranil v sobotu hned při prvním střídání, když si po souboji u mantinelu zřejmě pochroumal rameno. Ve druhé části se ale vrátil a utkání dohrál. Stejně jako Hertl a Nakládal v neděli netrénoval. Vedení českého týmu se rozhodlo zdravotní problémy hráčů blíže nespecifikovat.

Před duelem s Kanadou, jedním z hlavních favoritů turnaje, se čeští trenéři rozhodli pozměnit složení útočných formací. K Jakubu Voráčkovi a Vladimíru Sobotkovi se posunul Roman Červenka, s Jaromírem Jágrem a Janem Kovářem bude nově hrát Martin Erat. Navrátilec do sestavy Hertl bude nastupovat s Jiřím Novotným a Radkem Smoleňákem.

Beze změn tedy zůstal jen čtvrtý útok Dominik Simon - Petr Koukal - Martin Zaťovič.

"Pořád zkoušíme a hledáme ideální variantu. Doufám, že máme před sebou ještě hodně utkání. Druhým důvodem je fakt, že změny si trošku vynucují drobné šrámy," uvedl Weissmann.

Češi nasadí opět pouze tři obranné dvojice. Jako sedmý bek je připraven Jakub Krejčík.

Hokejisty dnes čeká ještě porada u videa. "Chceme si ukázat hru Kanady, i když tam toho moc vidět není. Odehráli tady jednoznačné zápasy, které byly rozhodnuté v první třetině a soupeři pak trošku povolili. Není to to, co jsme potřebovali. Potřebovali jsme je vidět proti lepšímu soupeři," řekl Weissmann.

Kanada zatím na MS porazila Lotyšsko 6:1 a Německo 10:0, může se tak pochlubit nejproduktivnějším útokem. "Jejich produktivita mě nevystrašila a doufám, že hráče taky ne. Každý zápas je jiný," pousmál se spolupracovník kouče Vladimíra Růžičky.

Duel v O2 areně začne ve 20:15.

Předpokládaná sestava ČR:
Pavelec - Němec, Hejda, Nakládal, Kolář, Jordán, Čáslava - Voráček, Sobotka, Červenka - Jágr, Jan Kovář, Erat - Hert, Novotný, Smoleňák - Simon, Koukal, Zaťovič.