Čeští útočníci Jakub Petružálek a Petr Vrána pomohli v Kontinentální hokejové lize Chabarovsku k dnešnímu vítězství 4:0 v Astaně. Amur vyhrál posedmé za sebou a vévodí soutěži. Lídr produktivity Petružálek po předchozím utkání bez bodu zaznamenal gól a přihrávku.

Nováček v KHL Petružálek se v minulém zápasu proti Omsku poprvé po deseti duelech bodově neprosadil, dnes však ve 23. minutě svým osmým gólem v sezoně otevřel skóre. Šestadvacetiletý odchovanec litvínovského hokeje navíc společně s Vránou asistoval u čtvrtého gólu Dmitrije Tarasova. Bývalý vítkovický útočník Vrána bodoval potřinácté za sebou.

Petružálek má v čele tabulky produktivity na kontě 21 bodů ze 17 zápasů, Vrána coby druhý nejproduktivnější Čech v soutěži o tři méně.

Hned v prvním utkání v dresu Dynamo Moskva po přestupu z Ufy skóroval Jakub Klepiš. Trenér Oleg Znarok nasadil českého mistra světa proti Dinamu Riga do první formace a Klepiš otevřel v 46. minutě skóre. Hosté z Lotyška však během několika minut vývoj zápasu otočili a vyhráli 5:2. Poprvé se za Rigu trefil Jakub Šindel, jenž v úvodu sezony působil v Klotenu.

Debakl 1:6 na ledě CSKA Moskva utrpěl Poprad, jehož jediný gól vstřelil útočník Tomáš Netík.

Neobvykle dlouho se čekalo na rozhodnutí v Jekatěrinburgu, kde domácí tým sehrál s Chanty Mansijskem maratonský penaltový rozstřel. Ten obvykle trvá jen tři série, dnes však až v jedenácté sérii rozhodl 22. nájezdem Vitalij Sitnikov o výhře hostů 3:2.

Kontinentální hokejová liga:

Barys Astana - Chabarovsk 0:4 (Petružálek 1+1, Vrána 0+1), CSKA Moskva - Lev Poprad 6:1 (za hosty Netík 1+0), Čeljabinsk - Magnitogorsk 1:3 (za hosty Rolinek 0+1), Jekatěrinburg - Chanty Mansijsk 2:3 po sam. nájezdech, Dynamo Moskva - Dinamo Riga 2:5 (Klepiš - Šindel oba 1+0), Nižnij Novgorod - Atlant Mytišči 5:3.