Skóre zápasu otevřel na začátku třetí třetiny Nikita Kučerov a vypadalo to na druhou výhru sborné. Jenže v čase 58:49 vyrovnal Tomáš Plekanec a poslal zápas do prodloužení. Před 13.848 diváky tak Češi ukončili gólový půst v pražské O2 areně, který trval od semifinále loňského domácího mistrovství světa 259 minut a 12 vteřin.

V neděli odletí český tým na přípravný kemp do Pittsburghu, kde ve středu 14. září sehraje generálku proti Výběru Severní Ameriky. Světový pohár v Torontu se bude hrát od 17. září do 1. října a Češi narazí v základní skupině na Kanadu, Výběr Evropy a Spojené státy americké.

ČR - Rusko 2:1 po samostatných nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 59. Plekanec (Frolík, Polák), rozhodující sam. nájezd Hemský - 42. Kučerov (Kuzněcov, Jemelin). Rozhodčí: Dwyer (Kan.), Hribik - Suchánek (oba ČR), Cormier (Kan.). Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 13.848.

Sestavy:

ČR: Neuvirth - Šustr, Nakládal, Polák, Kempný, Z. Michálek, Jordán, Kundrátek - J. Voráček, Plekanec, M. Michálek - Palát, Hanzal, Pastrňák - Hemský, Faksa, Frolík - Birner, Jaškin. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous, Václav Prospal a Jaroslav Špaček.

Rusko: Varlamov - Zajcev, Orlov, Jemelin, Nestěrov, Marčenko, Kulikov - Kučerov, Kuzněcov, Ovečkin - Tarasenko, Malkin, Kuljomin - Panarin, Šipačov, Dadonov - Namestnikov, Anisimov, Tělegin. Trenéři: Oleg Znarok, Igor Nikitin, Harijs Vitolinš a Ilja Vorobjov.