„Hlavně větší důraz před brankou," nabádali trenéři české hráče po vydřené výhře nad úporně bránícími Nory. Hoši v červeném si to vzali k srdci. Po dvanácti minutách vedli 3:0 a všechny branky padly z předbrankového prostoru.

Hokejista Radim Šimek.
Šimek: Pozitivem je neobdržená branka

„Snažili jsme se jít do brány, vytvářet si tlak a střílet, protože to mám v minulých zápasech chybělo," popsal útočník Michal Řepík, který už ve 3. minutě otevřel skóre. O chvíli později byl také jedním z aktérů kuriózní situace – důrazný Roman Horák skóroval v přesilovce, ale rozhodčí to přehlédli.

Hrálo se dál a další gól znovu Řepík. Až pak přišla kontrola na videu a muži v pruhovaném uznali Horákovu branku.

Xavier Laine
Brazilec na hokeji v Paříži: Fantastická show, reagoval fotbalista PSG

Řepík tak o druhý zásah na turnaji přišel. „Nevěděl jsem o tom, že gól padl už předtím. Ale je to jedno. Hlavní je, že nám vyšly přesilovky," prohlásil Řepík.

O třetí puk za zády nepříliš jistého slovinského gólmana Gašpera Krošelje se postaral aktivní Horák, navíc hned v úvodu druhé části zmrazil jakékoli naděje soupeře po pěkné kombinaci Michal Kempný. O výsledku bylo prakticky rozhodnuto.

Hokejoví fanoušci na mistrovství světa.
Vzhůru na Eiffelovku. Češi poznávali krásy Paříže

Češi pak citelně zvolnili a ve třetí třetině dokonce Miha Verlič připravil Petra Mrázka o čisté konto, v 48. minutě ale proměnil sólový únik Roman Červenka.

„Povedl se nám start, pak už jsme si to pohlídali," hodnotil David Pastrňák, který se sice znovu nedočkal prvního gólu, zato zaznamenal pátou asistenci.

Další mač čeká na reprezentaci v neděli, kdy se utká s Francií. A pozor – ta doma nehraje vůbec špatně.